Öğretmen Diyarı

Müşavir, ‘üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması var’ dedi, bakanlık yalanladı

Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç, öğrenci evleriyle ilgili tartışmaya katılarak ilginç bir iddiada bulundu.

Özdinç, Twitter hesabından, “Üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurusundaki patlamasını görmezden mi geleceğiz?” dedi. Bu mesajın üzerine, Doktor Alp Sirman, Özdinç’e, ‘İddiasını hangi araştırmayla temellendirdiğini’ sordu. Özdinç, “Üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşmenizi öneririm.” cevabını verdi. Bakanlık Müşaviri Özdinç, Doktor Sirman’ın, ‘sahada elde edilen bilgilerin neden raporlanmadığı’ ve ‘kürtaj yaptıran üniversiteli kız öğrencilerin fişlenip fişlenmediği’ şeklindeki sorularına ise cevap vermedi.

     Sosyal medyada tartışmanın büyümesi üzerine Sağlık Bakanlığı, Ahmet Özdinç’in iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Özdinç’in iddialarının kişisel olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bakanlığımız Müşaviri Dr. Ahmet Özdinç’in kişisel Twitter hesabından paylaştığı ve bazı internet sitelerinde haber olarak yer alan ‘üniversiteli kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması’ olduğu iddiası, adı geçen şahsın kendi kişisel görüşü olup, hiçbir şekilde Bakanlığımızı bağlamamaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın bu alanda yaptırdığı bir saha çalışması da bulunmamaktadır.”

zaman

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim