Öğretmen Diyarı

Mülakatla Alımlarda Garibanlar Elenmektedir

Erzurum'un Aziziye ilçesine AK Parti ilçe başkanı olarak Selim ALAK atandı. Daha sonra bu kişinin 17/25 Aralık sonrasına ait skandal paylaşımları ortaya çıkınca da tekrar istifası istendi ve o kişi görevi bıraktı. Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise konuyla ilgili olarak "İstifa yetmez. Yerel referansı veya önceden uyarı varsa buna rağmen atayan da hesap vermelidir." açıklamasını yaptı.

Personel Alımlarında  Gözden Kaçanlar Olabilir

Teşkilatta gözden kaçan durumlar olması doğal ama kimin referans olduğuna da bakmak gerek. Ama bizim konumuz personel alımları. Mülakatla personel atamalarda da buna benzer olayların sıkça yaşanması muhtemeldir. Yani referansa göre bir değerlendirme yapıldığında yanlış kararlar alınma durumu ortaya çıkmaktadır. FETÖ’cüleri elemek için güvenlik soruşturmaları yeterli olacaktır. Mülakatlarda mağdur garibanlar olmaktadır, garibanlar mülakatlarda elenmektedir. Bunun için mülakatların kaldırılması gerektiğini savunuyoruz.

Mülakat Mağdurları Çare Arıyor


 
Son yapılan öğretmen atamasından sonra mağdur olduğunu düşünenler CİMER, BİMER ve farklı yollarla mağduriyetine anlatmaya çalışıyor ancak atamalar yapıldığı için herhangi bir işlem yapılamıyor. Mağdurların derdini anlatacağı bir birimin olmaması, mülakatın doğasında elenmek var mantığı yüzünden garibanlar kaderine razı olmaktan başka bir şey yapamıyor. 

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim