Öğretmen Diyarı

Müjdesi verilmişti, bugün onayı geldi

Bankacılık Düzlenme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Halk Bankası ve kurucu ortaklarının Türkiye'de 1 milyar Türk Lirası sermayeli katılım bankası kurmasına onay verdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararda; "Kurul Başkanlığı'nın 14/1/2015 gündem yazısı ekinde gönderilen 14/1/2015 tarih ve 3890421-101.01.01[143-01]-882 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.

Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin (Yönetmelik) 4'üncü maddesi alınan bilgi ve belgeler ve söz konusu bilgi ve belgelere yönelik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun (Kanun) 7'nci ve 8'inci maddeleri yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6'ncı maddesi ve yönetmeliğin 8'inci maddesinin (7) fıkrası uyarınca kurucu ortaklar T. Halk Bankası A.Ş., Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Halk Portföy Yönetimi A.Ş., Halk Finansal Kiralama A.Ş., Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Sistemleri A.Ş. tarafından Türkiye'de 1 milyar Türk Lirası sermayeli bankası kurulmasına izin verilmesine karar verilmiştir." denildi.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim