Öğretmen Diyarı

Müdür yardımcısı ve öğretmen görevden uzaklaştırıldı
Şanlıurfa'da kız öğrenciye cinsel istismarda bulundukları iddia edilen müdür yardımcısı ve bir öğretmenin ihtiyati tedbir olarak görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Karaköprü Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçeye bağlı İsmail Nazif Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 16 yaşındaki bir kız öğrencinin, okulda görevli bir müdür yardımcısının cinsel istismarda bulunduğunu okul idaresine ve yetkililere iletmesinin ardından çalışma başlatıldı.
Valilikçe görevlendirilen iki müfettişin gerçekleştirdiği incelemede, söz konusu müdür yardımcısının yanı sıra bir öğretmen hakkında da soruşturma başlatıldığı duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Maarif müfettişlerince kaymakamlığımıza sunulan ön raporda, İsmail Nazif Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görev yapan ve haklarında soruşturma yürütülen bir müdür yardımcısı ve öğretmenin görevlerinin başında kalmaları sakıncalı görülmüş ve ihtiyati tedbir olarak görevlerinden uzaklaştırılmaları teklif edilmiştir. Düzenlenen ön rapor doğrultusunda kaymakamlığımızca ilgililer hakkında ihtiyati bir tedbir olarak görevden uzaklaştırma kararı verilmiştir."

Açıklamada, konuyla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğü aktarıldı.
İhlas Haber Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim