Öğretmen Diyarı

Müdür Yardımcısı Öğretmeni Darp Etti !!
 24 yaşında matematik öğretmeni Süleyman Kasım Karakoyun, iddiaya göre İstanbul Büyükada'da öğretmenlik yaptığı İmam Hatip Okulu'nun müdür yardımcısı tarafından öldürülesiye darp edildi.
24 yaşında matematik öğretmeni Süleyman Kasım Karakoyun, iddiaya göre İstanbul Büyükada'da öğretmenlik yaptığı İmam Hatip Okulu'nun müdür yardımcısı tarafından öldürülesiye darp edildi.

Soluğu Düzce'de doktorluk yapan ağabeyinin yanında alan Karakoyun, olayın üstünün okul idaresi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatılmak istendiğini öne sürdü ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı göreve davet etti. Basın yoluyla mağduriyetini paylaşan genç öğretmen, "Öğretmene bunu yapan, öğrenciye neler yapar?"diye sordu. 

İstanbul Büyükada İmam Hatip Ortaokulu'nda Matematik Öğretmenliği yapan 24 yaşındaki Süleyman Kasım Karakoyun, okul müdür yardımcısı Bilal Gökçe tarafından darp edildiğini iddia etti.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde doktorluk yapan ağabeyinin yanına gelen Karakoyun, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idaresince darp olayının üstünün kapatılmak istendiğini öne sürerek konuyu basına taşımaya karar verdiğini söyledi. Olaylar örtbas edilmeye çalışıldı!

Müdür yardımcısından maaşına düzeltme talep ettiği için darp edildiğini paylaşan Öğretmen Karakoyun, başına gelenleri şöyle anlattı: "Okul çıkışında müdür yardımcımız Bilal Gökçe tarafından planlı olarak darp olayı gerçekleşti. Okul çıkışında beni takip ederek, önce baş darbesi daha sonra omuz darbesi aldım. Yere düştükten sonra öldürmeye dayalı tepme darbesi vuruldu. Burnum kırıldı. Bilincimi kaybettim. Beni ölümle tehdit etti. Bunu gören okul müdürüm 'duymadım' diye kendini korumaya çalıştı. Olaylar örtbas edilmeye çalışıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürüm 'davadan vazgeç, memuriyetin sıkıntıya düşer.' dedi."

MÜDÜR YARDIMCISI ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ!

Öğretmene bunu yapan, öğrenciye neler yapar?

Kurum içinde sürekli mobinge maruz kaldığını iddia eden Karakoyun, diğer öğretmenlerinde buna şahit olduğunu belirtti. Karakoyun, "okul içinde üslubu olsun, saldırgan bir yapısı vardı. Diğer öğretmenlerle birlikte toplu dilekçe verdik. Dilekçemiz işleme koyulmadı. Bu yüzden olaylar bu duruma kadar geldi. Benim canıma kast etti. Öğretmene bunu yapan, öğrenciye neler yapar bunu düşünemiyorum bile.

Öğrenci istismarı artmakta. biran önce yetkilileri göreve davet ediyorum."dedi. Can Güvenliğimden Korkuyorum! Kadrolu öğretmen olarak Büyükada İmam Hatip Ortaokulu'nda Matematik Öğretmenliği yapan Karakoyun, kendi can güvenliğinden korktuğu için bir daha aynı okulda çalışmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Müdür yardımcısından şikayetçi olduklarını belirten Karakoyun, Düzce'den Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı göreve davet etti.

Bir Müdür Yardımcısı Kendi Meslektaşına Bunu Nasıl Yapar?

Düzce'de doktorluk yapan Karakoyu'nun ağabeyi Salih Karakoyun, darp olayının gerekçesini anlattı: "Maaşı ile ilgili düzeltme gerektiğini müdür yardımcısına iletiyor. Müdür yardımcısı düzeltme ile ilgili nahoş olan sözlerle kardeşime hitapta bulunuyor. Kardeşime de kızdığı için o da uzun süredir biriktirdikleri ve kişilik bozukluğundan dolayı saldırıyor. Zaten bir insanı bu hale getirmek için ya tecavüz etmek lazım ya da öldürmüş olmak lazım yada kişilik bozukluğuna sahip olmalı. 

Kaynak: (www.oncurtv.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Safak 5 ay önce

Bilal Gokce hocayi iyi tanirim. Her seyiyle ornek birisidir. Turkiye'deki ogretmenler onun yarisi kadar iyi yetismis, idealist ve ozverili olsalar Turkiye kisa surede cag atlardi.
Bu olayi bir de kendisinden dinleyebilseniz keske. Olayin oncesi cok uzin bir surece dayali ve damlayi tasiracak cok agir tahrik altinda gerceklesmis. Anlatilanlarin tam tersini dusunun. En son esinin ve coxuklarinin yaninda kendisine hakaret edilince, uzun suredir de icine attiklarinin da etkisiyle, bir nevi cinnet haliyle bu sekilde davraniyor. Asla tasvip etmiyorum ama Can Yucel'in dedigi gibi kasinani kasimak lazim. Tabii siddetle degil. Ulkemiz engin adalet anlayisiyla herkese hak ettigini verdiginden hukukun ustunlugune basvurmaliydi. Yapilan eylem yanlis ama lutfen dar agacini kurmadan once hafifletici sebepleri goz onunde bulundurunuz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim