Öğretmen Diyarı

Milyonlar Demokrasi ve Şehitler Mitingi için Yenikapı’da

Yenikapı miting alanında saat 17.00’de başlaması planlanan Demokrasi ve Şehitler Mitingi için katılımcılar sabahın erken saatlerinde alana gelmeye başladı. Sahnenin her iki yanına Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posterleri asıldı.

kalpakli3880
Alanda 15 Temmuz’daki darbe girişiminde yaşamını yitiren 240 kişinin resimlerinin bulunduğu poster dikkat çekti.  Mehteran grubu da 240 kişiden oluşturuldu.

yenikapi8802
ATATÜRK VE ERDOĞAN’IN DEV POSTERİ ASILDI

Sahnenin sol tarafında kalan basın platformunun hemen önüne geniş bir protokol alanı oluşturulurken sahnenin her iki yanına da Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posterlerinin asıldığı görüldü. Ayrıca basın plantformunun hemen üstüne 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların isimlerinin yazıldığı her iki yanına da “Vatan size minnettardır” notunun yazıldığı pankart asıldı.

DARBEYE KARŞI BİRLİK MESAJIyenikapiliderler
Mitingi takip etmek isteyen yabancı konuklar ve gazeteciler için başta İngilizce ve Arapça olmak üzere farklı dillerde cep telefonları üzerinden canlı simultane çeviri hizmeti verilecek. 5 milyon vatandaşın katılması beklenen mitinge; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de katılacak. Liderler darbe girişimini lanetleyecek, birlik-beraberlik mesajları verecek.

SADECE TÜRK BAYRAĞI TAŞINSIN ANONSU

yenikapi8801
Mitinge katılanlara kürsüden anonslarla, Türk bayrağı dışında başka bayrak açmamaları, döviz ve flama taşımamaları uyarısında bulunuldu. Alandaki görevlilerden kurallara aykırı bayrak ve flamaların toplanması istendi. Arama yapan görevlilere arama noktasından geçişlerde Türk bayrağı dışındaki bayrak flama ve dövizlere izin verilmemesi istendi.

Miting alanında Afganistan, Azerbaycan, Arnavutluk, hatta özgür Suriye Ordusu’nun bayrağını taşıyanlar olması dikkat çekti.

KALPAKLI ATATÜRK POSTERİ

kalpakli8802
Miting alanında kürsünün hemen yanına aynı büyüklükte, kalpaklı Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleriyle Türk bayrağı asıldı.

GÜVENLİK İÇİN SAVAŞ GEMİLERİ YENİ KAPI AÇIKLARINDA

Yenikapı miting alanını vatandaşlar tarafından doldurulurken denizde de savaş gemilerinin yer alması dikkat çekti. Saat 13:00’den itibaren Deniz Kuvvetlerine bağlı savaş gemileri Yenikapı açıklarında görüldü. Gemilerin güvenlik gerekçesiyle bölgede bulundukları öğrenildi.

ŞEHİTLERİN RESİMLERİ METRO DUVARLARINDA


metrosehitler880
 Yenikapı metro istasyonunun içinde ise 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların fotoğrafları asılırken, o gece çekilen fotoğraflardan oluşan bir de sergi yer alıyor.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim