Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 22 bine yakın öğretmeni açığa aldığı listeyi genişletiyor.

FETÖ ile irtibatı tespit edilen 10 bin öğretmen ve okul yöneticisi daha açığa alınacak. Eğitimin aksamaması için açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen alınacak. MEB, açığa almaları hızla sürdürüyor.

Daha önce 15 bin 200 öğretmen, ikinci aşama olarak 6 bin 538 öğretmen açığa alınmıştı. MEB, gelen ihbarları da değerlendirmeye alarak listeyi genişletiyor. Buna göre; kısa süre içinde 10 bin öğretmenin daha açığa alınması planlanıyor.

Öğretmenleri tespit çalışmaları kapsamında Bank Asya hesapları, Aktif Eğitim- Sen üyeliği ve FETÖ üyelerinin kullandığı MİT'in elinde bulunan özel yazışma programları inceleniyor.

Sadece özel yazışma programından elde edilen bilgilerle 4 bine yakın öğretmenin açığa alındığı öğrenildi.

MEB, soruşturma kapsamında ihraç edeceği 50 bine yakın öğretmenin yerini doldurma çalışmalarını da yürütüyor.

Darbe girişimi öncesinde 14 bin öğretmen almayı planlayan MEB, açığa alınan öğretmenlerin yerine kadrolu atama değil, sözleşmeli öğretmen formülünü devreye sokacak.

Atılacak adımlar Eylül ayında okullar açılmadan önce gerçekleştirilecek.

Kaynak: Takvim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Caner 1 yıl önce

Gaziantep te ekrem serin doneminde taltif ve sinavv gorevi en cok alanlar incelemsin. Ćinderesi grubu diye taninan meh.. fev.. erd res iyi.. meh em er.. bunlar gizli sınav gorevi. Kimlere lise ve ortaokul sınavında cemaate para karşılığı yardim edildi.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim