Öğretmen Diyarı

Meteororloji uyardı; 27 kasıma kadar
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü'nden gelen hava durumu raporunda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde kuvvetli yağış ve kar uyarısında bulunuldu.
Açıklamada, bölgenin batısında yarın gece kuvvetli yağış beklendiği ifade edilerek, yağışın 27 Ekim'e kadar süreceği belirtildi. "Yağışın, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Siirt'te kuvvetli, yüksek kesimlerde karla karışık, Şırnak'ta kuvvetli karla karışık, yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir" ifadelerine yer verilen açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki iki gün boyunca Trakya, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Akdeniz'in iç kesimleri için ‘zirai don’ uyarısı yaptı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, "Soğuk havanın ülkemiz genelinde etkisini sürdürmeye devam etmesi beklendiğinden, önümüzdeki iki gün boyunca Trakya, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif, yüksek kesimlerinde orta kuvvette zirai don olayı görüleceğinden halen üretim faaliyetini sürdüren üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." ikazında bulunuldu.

KAR YAĞIŞLARI KUVVETLENECEK

Yine yarın (26 Kasım) yurdun güneydoğu kesimlerinde görülecek yağışların Güneydoğu Anadolu Bölgesinde (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman) kuvvetli sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur, Malatya ve Elazığda kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur yüksek kesimlerinde kar, Tunceli, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildi.
Kuvvetli yağışların sebep olabileceği olumsuz şartlara karşı ilgili ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunmaları istendi.

Yurdun güneyinde iç kesimlerde görülen kuvvetli kar yağışlarının bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar Niğde ile Kayseri'nin güneyi ve Adana'nın kuzey kesimlerinin yükseklerinde (başta Pozantı, Aladağ) kuvvetli olması beklendiği de aktarıldı.

Meteroloji, özellikle Toroslar mevkiinde başta ulaşım olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması ikazı yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim