Öğretmen Diyarı

Meteoroloji\'den yoğun kar yağışı uyarısı - Haritalı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Rize, Artvin ve Trabzon kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde İstanbul'da yağmur şeklinde olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Karadeniz kıyıları, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.


UYARILAR


BUZLANMA VE DON UYARISI: Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ve Giresun çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren İstanbul çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgar; Marmara, Karadeniz, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

    
 
\"Memurlar.Net\"
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kardelen 2 yıl önce

niye hepbatı tarafı gözüküyor hanii güneyve doğu anadolu bölgeleri yokk