Meteoroloji’den yağış uyarısı

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun, Amasya ve Çorum'un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

\"\"Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Adana ve Mersin’in iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun, Amasya ve Çorum’un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.
Rüzgar ise kuzey ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun, Amasya ve Çorum’un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, lokal su baskını, sel, heyelan, yıldırım, dolu gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. (28)
ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)
İZMİR: Az bulutlu ve açık. (31)
ADANA: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (32)
ANTALYA: Az bulutlu. (32)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri başta olmak üzere yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)
ERZURUM: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (35)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı zamanla doğusu çok bulutlu, Sakarya çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
EGE: Az bulutlu, kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu.
AKDENİZ: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mersin ile Adana’nın iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
İÇ ANADOLU: Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu, Çankırı ile Ankara’nın kuzey kesimlerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Samsun, Amasya ve Çorum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve batı kesimleri parçalı bulutlu, Ardahan ile Erzurum’un kuzeyi kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık. (ANKA)

 

 

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim