Öğretmen Diyarı

Meteorolojiden uyarı: KAR SÜRPRİZ YAPABİLİR!

Ankara, Kütahya, Tokat, Bilecik, Bolu, Yozgat, Zonguldak ve Ordu'da kar sürprizi yaşandı. Önceki gün başlayan yağış, kentleri beyaz örtüye bürüdü Baharı beklerken gelen kar yağışı vatandaşları şaşırttı. Nisan ayında Ankara, Kütahya, Tokat, Bilecik ve Bolu'da kar sürprizi yaşandı. ANKARA: Başkent'te önceki gece kar yağışı başladı. Yüksek yerlerde tipi şeklinde görülen kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Ağaçlar, otomobillerin üzeri karla kaplandı.


YOZGAT: Kar nedeniyle çatılar, araçlar ve çimenlerin üzeri beyaz örtüyle kaplandı, vatandaşlar nisan ayında yağan kar nedeniyle şaşırdı. Çiçek açan ağaçlar beyaza bürünürken, kartpostallık görüntüler oluştu. 


KÜTAHYA: Kent merkezi ve ilçelerde yağan kar nedeniyle çatılar ve araçlar beyaz örtüyle kaplandı. Gediz ilçesi Murat Dağı'nda da kar yağışı etkili oldu. Vatandaşlar Murat Dağı kayak merkezinde hem kayak hem de termal keyfi yaşadı. 


TOKAT: Tokat'ta vatandaşlar Nisan ayında kar yağışının şaşkınlığını yaşadı. Tokat-Niksar Karayolu Gökdere mevkisinde etkili olan kar yağışı nedeni ile tarım arazileri beyaza büründü. Çiçek açan meyve ağaçları da beyaz örtü ile kaplandı. Tokat'ta Nisan ayında ilk kez kar gördüklerini ifade eden vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. BOLU: Bolu Dağı'nda kar kalınlığı 5 santime ulaşırken, Karayolları ekipleri güzergahlarda tuzlama çalışması yaptı. D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerinde kar yağışı etkili olurken, yeşil alanlar karla kaplandı. Hava sıcaklığının eksi 4 dereceye kadar düştüğü Bolu Dağı'nda Karayolları ekipleri güzergahlarda tuzlama çalışması yaptı. 


BİLECİK: Yüksek kesimler kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye büründü. Kar yağışının aralıklarla devam edeceği öğrenildi. 


ORDU: Kar kalınlığı 5 santime ulaştı. Meteoroloji don olaylarına karşı uyarıda bulundu. 


ZONGULDAK: Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na malzeme taşıyan kamyonlar kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Bölgede yoğun sis etkili. ANKA 


YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Türkiye geneli aralıklarla yağışlı geçecek. Marmara, İç Anadolu, Ege, Batı Karadeniz ve Akdeniz parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu geçecek. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri de parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.

 

 

 

ogretmenx.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim