Öğretmen Diyarı

Meteorolojiden Uyarı : Bu gece fırtına geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; İç ve doğu bölgelerin az bulutlu ve açık, batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Kıyı Ege ile Manisa, Denizli, Antalya ve Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; gece saatlerinden sonra İzmir ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde ve Balıkesir'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

 

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece saatlerinden sonra İzmir ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde ve Balıkesir'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (lokal su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS HADİSESİ UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (karayolu ulaşımında gizli buzlanma, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

\"Akşam

\"Öğleden

\"Akşam

\"

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra Balıkesir'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
CANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı   17
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı   10
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Avrupa yakası ile akşam saatlerinden itibaren il geneli yağmur ve sağanak yağışlı   15
KIRKLARELI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı   12
EGE Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Manisa ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra İzmir ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı, zamanla çok bulutlu   9
DENİZLİ Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı   12
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.   15
MANISA Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı   11
AKDENİZ Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Antalya çevreleri ile gece saatlerinden sonra Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık   18
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı   16
MERSIN Az bulutlu ve açık   18
OSMANİYE Az bulutlu ve açık   16
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   10
CANKIRI Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   8
ESKISEHIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   9
KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   10
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BOLU Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   10
DÜZCE Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu   14
KARABÜK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu   9
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu   17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
GIRESUN Az bulutlu ve açık   16
SAMSUN Az bulutlu ve açık   17
TOKAT Az bulutlu ve açık   9
TRABZON Az bulutlu ve açık   16
DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZURUM Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   4
MALATYA Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   9
MUS Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   1
TUNCELI Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   8
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   9
GAZIANTEP Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli   9
SANLIURFA Az bulutlu ve açık   11
SIIRT Az bulutlu ve açık   9
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4, akşam batısı kuzeybatıdan 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, sabah doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, akşam 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve güneybatıdan, akşam kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4, sabah 5, Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah kuzeyi, akşam güneyi 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m doğusu 1,0 ila 2,0m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneyden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim