Meteoroloji’den sağanak uyarısı
 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke geneli parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Muğla, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ’ın iç kesimleri ve Denizli’nin güneydoğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Rize, Artvin, Osmaniye, Adana’nın doğusu ve Hatay çevreleri yerel olarak kuvvetli olacak. Sabah saatlerinde Marmara Bölgesi’nde yer yer pus ve sis görülecek. Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’ın iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla, Afyonkarahisar ve Denizli’nin güneydoğusu yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla, Afyonkarahisar ve Denizli’nin güneydoğusu yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve Eskişehir dışında bölge geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu (19)

ANKARA: Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı (17)

İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu (23)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (23)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (20)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (16)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (12)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (22)


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim