Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı

 


Balkanlardan Türkiye'ye kar uyarısı geldi. Kar yağışının Türkiye yönünde ilerleyeceği bildirildi.
Geçen yıllara nazaran ülkemizde bu sene yağışın az düşmesi ve yaz aylarında kuraklık tehlikesi oluşmasından dolayı illerin kar ve yağmur beklentisi artı. İstanbul bu illerin başında…
Metroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuru ile hafta içerisinde kar yağacağı müjdesi vermesine rağmen beklenilen kar’ın düşmemesi, ancak akşam saatlerinde sağanak yağışların kendini göstereceğini ve önümüzdeki saatlerde kendini kar yağışına bırakacağını duyurusunda bulundu.
Pazar günü yurdun güney kesimlerinde görülecek yağışların ; Adana'nın Karaisalı, Pozantı, Aladağ, Kayseri'nin Yahyalı, Niğde'nin Çamardı, Ulukışla, Mersin'in Çamlıyayla ilçelerinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklendiği belirtildi.
Pazartesi günü ise Doğuda; Tunceli, Elazığ, Diyarbakır ve Batman'da kar yağışı görülecek.
Bu arada Yetkililer tarafından uyarısı yapılan Akdeniz üzerinden gelen sağanak yağış, Fethiye’de sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı.
Aralıklarla sağanak olarak devam eden yağmur, Fethiye'de hayatı olumsuz etkiledi. Saatte 60 kilometrenin üzerine çıkan fırtınayla birlikte insanlar zor anlar yaşadı.
Yağış nedeniyle ilçede bazı yollarda su birikintileri meydana geldi. Fethiye Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü verilerine göre gün içerisinde şehir merkezinde metrekare başına yaklaşık 50 kilometre yağmur düştü.
Son yılların en kurak kış mevsiminin yaşandığı Yozgat’ta da öğleyin başlayan ve akşam da etkisini sürdüren sağanak vatandaşları sevindirdi.


CİHAN

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim