Öğretmen Diyarı

Meteoroloji\'den kar yağışı uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinden sonra güneybatısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ülkemizin güneyinde yağmur ve sağanak, Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 10) azalacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-70 km/saat) esmesi bekleniyor.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların Giresun ve Trabzon'da kuvvetli (20-50mm), Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması bekleniyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı(Sel, Don tehlikesi, Çığ tahlikesi vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-70 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı(Çatı uçması, Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim