Öğretmen Diyarı

Meteoroloji uyardı! 14 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklama yaptı yılbaşına Türkiye soğuk ve karlı havayla girecek. Bugün akşam saatlerinden itibaren ani sıcaklık düşüşleri başlayacak. 10 derece bazı yerlerde ise 14 derece sıcaklık düşüşü olacak ve ardından kar yağışı bastıraca.

 

Meteorolojinin verdiği son hava tahminine göre yurdun batı kesimlerinin salı gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 

 

 

HAVA BİR ANDA SOĞUYOR

 

 

 

Yapılan son tahminlere göre, İstanbul'da bugün 15 derece civarında hava sıcaklığı ani düşüş gösterecek salı ve çarşamba günü 10 derece birden inerek gündüz 4 dereceye gelecek.

 

Sıcaklıklar Balıkesir'de 14'ten 2 dereceye, Bursa'da 13'den 2 dereceye, Yalova'da  12'den 2 dereceye, Çanakkale'de ise 16'dan 2 dereceye gerileyecek.

 

 

 

Düşen hava sıcaklıkları, yağışları kara çevirecek. Marmara'nın büyük  bölümünde salı günü karla karışık yağmur beklenirken, yılın son gününde kar  yağışı başlayacak.

 

 

 

İSTANBUL'DA SALIDAN İTİBAREN

 

 

 

İstanbul'da salı gününden itibaren 3 gün karla karışık yağmur tahmin  ediliyor.

 

Salı gününü karla karışık yağmurla geçirecek Balıkesir, Bursa,  Çanakkale ve Yalova'da ise yılın son günü ile 1 Ocak'ta kar yağışı olacağı  öngörülüyor.

 

 

 

Bölgede 30 Aralık ile 1 Ocak arasında gecenin en düşük sıcaklıkları 1  ile sıfırın altında 2 derece şeklinde tahmin ediliyor.

 

İDO SEFERLERİ İPTAL OLDU

 

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

 

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, 07.00 Pendik-Yalova, 07.00 Yalova-Pendik ve 07.30 Bursa-Yenikapı hızlı feribot seferleri ile 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı, 08.00 Bursa-Armutlu-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy ve 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

 

Öte yandan, sabahın erken saatlerinde hızı zaman zaman saatte 40 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Bakırköy, Zeytinburnu ve Fatih ilçelerinde yüksekliği 2 metreyi bulan dalgalar sahil şeridini dövdü. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçlar devrildi.

 

MARMARA BÖLGESİ BUGÜNKÜ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden itibaren kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.En Düşük (°C)En Yüksek (°C)BURSAParçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.16CANAKKALEParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.16EDIRNEParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.12ISTANBULParçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.15

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHISARParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu10DENİZLİParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu13IZMIRParçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.16USAKParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu10

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Hatay çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batısında ve Hatay çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

ADANAParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı16ANTALYAParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.18HATAYParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.13MERSINParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı18

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARAParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı12ESKISEHIRParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı10KONYAParçalı ve çok bulutlu10SIVASParçalı ve çok bulutlu9

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, akşam saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden itibaren kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

BOLUParçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.12DÜZCEParçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.15KARABÜKParçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.15ZONGULDAKParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.17

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

saatlerinde Samsun, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BAYBURTParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı.7SAMSUNParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu20TOKATParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu15TRABZONParçalı ve çok bulutlu20

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

ERZURUMParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı3MALATYAParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu8SIRNAKParçalı ve çok bulutlu8TUNCELIParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı5

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BATMANParçalı ve çok bulutlu10DIYARBAKIRParçalı ve çok bulutlu9GAZIANTEPParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu7SANLIURFAParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu9

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim