Meteoroloji bu illeri uyardı!

İSTANBUL hava durumu başta olmak üzere meteoroloji birçok işi uyardı. İzmir, Kocaeli, Düzce, Bursa, Çanakkale, Yalova ve Tekirdağ'da şiddetli lodos etkili olacak.
Marmara bölgesi başta olmak üzere iç ve batı kesimlerde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Kastamonu ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte batı ve iç bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU CUMA GÜNÜNE DİKKAT!

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.  Güney ve Güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli(30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

SICAKLIK ARTIYOR!

Ülkemizin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar sert esiyor. Genellikle güneyli, güneydoğu bölgelerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı ve kuzey Ege'de kuvvetli(30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

CUMA GÜNÜNE DİKKAT!


Meteorolojinin verilerine göre; salı gününe kadar İstanbul'da etkili olacak lodosun, geçen haftaki kadar şiddetli olması beklenmiyor. Yine de ulaşımda aksamalara neden olabileceği, bazı uçak seferlerinin iptal edilebileceği tahmin ediliyor.


Lodosla birlikte yağmur da geliyor. Hafta sonuna kadar İstanbul'da yağış var. Ancak hava sıcaklıkları yükselecek. Perşembe gününe kadar sıcaklığın 14-15 derece olması bekleniyor. Cuma günü ise sıcaklık 10 dereceye düşecek. 

 

Kaynak: piramithaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim