Öğretmen Diyarı

Mert\'in katilinin ailesi ilk kez konuştu

Kars’ta 6 Nisan günü babasına ait iş yerine yemek götüren  Mert Aydın bir gün sonra kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta  Ardahan yolu üzerindeki  Karadağ çöplüğünün hemen yanındaki boş bir tabyanın içinde ölü bulundu. Tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü tespit edilen Mert Aydın’ın katilini bulmak için Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Polis 20 mobese ve 20 iş yeri güvenlik kamerasını tek tek inceleyerek katil zanlısı  Aykut B.’yi yakaladı. Cuma günü akşam gözaltına alınan ve sabaha karşı çıkarıldığı mahkemede tutuklanan  Aykut B., güvenlik nedeniyle Kars’tan götürülüp  Erzurum H Tipi Cezaevi’ne konuldu.
 

Ailesi Kars'tan ayrıldı


Mert Aydın’ın  cinayet şüphelisi olarak  Aykut B.’nin yakalanmasının ardından B. Ailesi, apar topar Kars’ı terk etmek durumunda kaldı. Yanlarına yakınları 3 aileyi daha alan B. Ailesi, güvenlik nedeniyle açıklanmayan bir kente gönderildi ve bu yolculukları da devlet gözetiminde yapıldı.
 

"Hepimizin hayatını kararttı, perişan olduk"


Kars’ta yaşayan tanıdıklarını arayan B. Ailesi’nin fertlerinin, "Aykut hepimizin hayatını kararttı. Bizi çektiğimiz çileye bakın. Yollarda sürünüyoruz. Nereye yerleşeceğimiz belli değil. Perişan olduk" dedikleri öğrenildi.
 

"İpte asılı çamaşırlar, kümesta tavuklar kaldı"


Göç kervanına Aykut’un ailesi ile birlikte yakın çevresi olan 3 ailenin de eşlik ettiği bildirildi. Yaklaşık 20 kişi olan 4 ailenin fertleri şehri ani terk ettikleri için yanlarına çok şey alamadı.

Aykurt B.’nin babasına ait Kars- Iğdır Karayolu üzerindeki Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki oto galeri iş yeri de kapandı. Kapısına kilit vurulan iş yerinde 2  otomobil bulunuyor.

B. Ailesi’nin evinde eşya öylece duruyor. Aileden arkada kalan ipe asılı çamaşırları,  bahçedeki tavukları ve kümesteki yumurtaları da öylece duruyor.
 

Katile beddua, Emniyet'e teşekkür


Mert Aydın’ın  cinayet şüphelisi  Aykut B.’ye beddua eden komşuları, onun asabi bir yapısının olduğunu, mahalledeki çocukların ondan korktuğunu anlattı.  Çocuklar da çoğu zaman  Aykut B.’nin, kendilerini taşladığını söyledi.

Kars’ın dört bir yanına,  cinayet şüphelisi  Aykut B.’nin yakalanması nedeniyle teşekkür afişleri azıldı. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve iş yeri sahipleri tarafından hazırlanan afişlerin asılmasında da itfaiye ekipleri yardım etti. Afişlerde, "Mert yavrumuzun katilinin yakalanmasında yüreği ve dualarıyla destek olan  Kars halkına, gece- gündüz demeden yüreğiyle çalışan  Kars Valiliği ve Kars Emniyetine sonsuz teşekkür ederiz. Halkımızın ve ailesinin sağduyulu ve vakarlı duruşunun devamı temennisiyle" ifadeleri yazıldı.

Bu arada kent merkezindeki mobese sistemi bakımdan geçirilirken, yetkililer kentteki mobese kameralarının artırılacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Mertin Katili

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol