Öğretmen Diyarı

Mersin\'de emniyet müdürü Haydar Çelik vuruldu

Mersin'in Tarsus İlçesinde yapılan Kobani eylemine polis müdahale etti. Tarsus Emniyet Müdürü Haydar Çelik bileğinden vuruldu.

 

Zamlanmayan elektrik geldi !

 

Tarsus'ta polisin müdahalesi sırasında olay yerinde bulunan ilçe emniyet müdürü Haydar Çelik'e kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından ateş edildi. Çelik, sol bileğine isabet eden kurşunla yaralandı. Çelik'e ilk müdahaleyi olay yerindeki polisler yaparken, ardından hastaneye kaldırıldı.

 

Mersin’de “Olay çıkacak. Çocuklarınızı okuldan alın” söylentisi

 

Mersin’de IŞİD protestolarını gerekçe göstererek ortalığı savaş alanına çeviren terör örgütü yandaşları, bu kez okulları hedef aldı. Okullarda olay olacağı söylentileri üzerine veliler, çocuklarını dersten alıp eve götürdü. Olaylar çıkacağı duyumunu öğretmenlerden aldıklarını iddia eden veliler, “Bizi öğretmen lduğunu söyleyerek radılar. Okullarda olay çıkacak, gelin çocuğunuzu alın dediler. Biz de çocuklarımızın güvenliği için geldik aldık. Korkuyoruz, endişeliyiz” dediler.

 

Mersin merkez Akdeniz ilçesine bağlı ilk ve orta okullarda olay yaşanacağı söylentileri, velileri tedirgin etti. Çok sayıda veli, apar topar okula gelerek çocuklarını dersten alıp evlerine götürdü. Polisin okul önünde velileri olası provokasyona karşı uyarmasına rağmen, çocuklarınını güvenliğinden endişe duyan anne-babalar okullara koştu. Çocuklarını dersten çıkaran veliler, “Bazı öğretmenler de bu duyumu alıp okuldan çıkmış. Biz de endişe edip çocuklarımızı almaya geldik” dediler.

 

Emniyet yetkilileri de konuyla ilgili olarak, anne babaların rahat olmalarını, bu tür dedikodu ve provokasyonları ciddiye almamalarını istedi.

 

akşam

 

İstanbul’un bir çok ilçesinde terör örgütü yandaşları ile güvenlik güçleri arasında dün gece yaşanan olayların ardından askeri birlikler takviye edildi. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birlikler ilk olarak Esenyurt Meydanı’nda görevlendirildi.

 

Jandarma birlikleri ve TOMA, vatandaşların şaşkın bakışları arasında Esenyurt Meydanı’na konuşlandırıldı. Askeri birlikler olası bir terör eylemine karşı hazır bekletiliyor.

 

BİLANÇO AĞIR

 

Terör örgütü IŞİD'i bahane ederek düzenlenen izinsiz gösterilerde, hedef alınan 22 otobüsten 5'i tamamen yandı, çok sayıda otobüs durağı da hasar gördü.

 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, terör örgütü IŞİD bahane edilerek gerçekleştirilen olaylarda şu ana kadar İETT, özel halk otobüsleri ve Otobüs A.Ş'ye ait 22 otobüs hedef alındı.

 

Yaşanan olaylarda 5'i tamamen olmak üzere 10 otobüsün yakıldığı, 12 otobüs ile çok sayıda otobüs durağının da hasar gördüğü öğrenildi.

 

Bu arada, Piyalepaşa'daki bir petrol istasyonundan benzin isteyen bir grup gösterici de taleplerine olumlu karşılık alamamaları üzerine istasyona molotofkokteyli ile saldırdı. Olayda, benzin istasyonu zarar gördü.

 

Öte yandan bazı banka şubeleri ve bankamatiklere de göstericiler tarafından zarar verildiği belirlendi.İHA/AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim