Öğretmen Diyarı

Memurların 2017 Net Maaşları
Geçtiğimiz yıl imzalanan toplu sözleşme sonucunda memurların 2017 yılında alacakları zam miktarı merak ediliyordu. Beklenen haber geldi ve 2017 memur maaşlarına yapılan zam oranlarıyla beraber, memur maaşları hesaplandı. Yapılan %3'lük toplu sözleşme zammının ardından memur maaşları 79 TL- 285 TL arasında artacak.
En düşük memur maaşının 2 bin 757 TL olması bekleniyor.  Ocak ayında yapılacak olan %3'lük zamın ardından, Temmuz ayında da %4'lük bir zam bekleniyor. Enflasyon farklı olması durumunda bu da maaşlara yansıyacak. 2017 Ocak ayında maaşlara yansıtılacak zamlara aile ve çocuk yardımı da eklenecek.
Böylece; devlet memurunun 2 bin 678 TL olan maaşı 79 liralık artışla 2 bin 757 TL, öğretmenin 3 bin 7 lira olan maaşı 91 lira artışla 3 bin 98 lira olacak.
Enflasyon farklı alınıp alınmayacağı ise henüz belli değil. Türkiye İstatistik Kurumu'nun 3 Ocak'ta yapacağı açıklamaya göre; maaşlara enflasyon farkı yansıtılıp yansıtılmayacağı netlik kazanacak. Memurlar için geçerli olan zam müjdesi, emekli memurları da kapsayacak. Emekli memurlar da Ocak ayında %3'lük toplu sözleşme zammı alacaklar ve enflasyon farklı olursa maaşlarına yansıyacak. Yine Temmuz'da verilecek zam memur emeklileri için  de uygulamaya koyulacak.


Kaynak:  Kamupersoneli.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim