Öğretmen Diyarı

Memurlara 'Demokrasi nöbetine neden katılmadın' sorgusu
Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, "Demokrasi Nöbetleri", “Demokrasi Sorgusu”na dönüştü. 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı ile eşzamanlı olarak diğer illerde yapılan mitinglerde katılım az olunca sorgu başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, personeline “mitinge katılmama gerekçesini ve mazeretini” sordu.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından tüm yurtta başlayan Demokrasi Nöbetleri, “Demokrasi Sorgusu”na dönüştü. 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da yapılan ve tüm illerde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen “Demokrasi ve Şehitler” mitingi bazı illerde beklenen ilgiyi görmedi.


Katılım düşük olunca Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, personelini sorguya aldı. Müdürlük, personeline Yenikapı’yla eşzamanlı olarak yapılan mitinge “katılmama gerekçesini ve mazaretini” sordu.

Ankara’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden İzmir başta olmak üzere çeşitli illere gönderildiği öğrenilen faksta, "7 Ağustos 2016’da Şehitler Günü Konak Meydanı’ndaki programa katılıp katılmadığınızı, katılmadıysanız mazeretinizi bildiriniz. Bilginizi ve gereğini rica ederim” ifadelerine yer verdi.

Faksta, çalışanların adı, soyadı, mitinge katılıp katılmadığı, katılmadıysa da mazeretini bildirilmesi istendi. Aynı faksın eşzamanlı mitinglerin düzenlendiği bölge müdürlüklerine de gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim