Öğretmen Diyarı

MEMURLAR İÇİN ÇOK KÖTÜ HABERİ; CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ !

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasada memur-işçi ayrımını kaldıracaklarını duyurdu bu düzenleme ile memurun çalışmasından memnun olmayan amir memurun tazminatını vererek işten çıkarabilecek aynı özel sektördeki gibi bir uygulamayı memurlar içinde yürürlüğe sokmak isteyen Erdoğan devletin işine son verdiği memurun mahkeme kararıyla geri işine döndüğünü bu şekilde devletin idare edilemeyeceğini bildirdi. Gelişmiş ülkelerde çalışanların sisteminin böyle olduğunu vurguluyan Erdoğan memnun değilseniz ihbar ve kıdem tazminatını ödersiniz ve kapıya koyarsınız dedi.

 

Bu yasanın uygulamaya girmesi durumunda yaklaşık 3 milyon memur için çok kaygı verici olacak zira bütün memurlar sözleşmesi bir personel kadrosundaymış gibi görünecek ve amiri tarafından istenildiği zaman işine son verilebilecek.

 

 

Mevcut yasada işten atılan ve sürgün edilen memur idare mahkemesine başvurarak geri görevine dönebiliyordu fakat son zamanlardaki emekli olan ve istifa eden memurların yerine memur alımları yapılmamaktaydı.Bu durumda bu yasanın çıkacağı ve yasallacağını gösteren bir durum olarak uzmanlar tarafından bu yönde  yorumlanmaktadır.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol