Öğretmen Diyarı

Memurlar Fişleniyor İddiası

BÜROKRAT FİŞLEMESİNDE YENİ KATEGORİLER Mİ OLUŞTURULUYOR?

Bir kurumda oluşturulan gizli komisyon tarafından üst düzey bürokratlarla ilgili “fişleme” çalışması yapıldığı ve bürokratların “ağzı bozuk”, “olumsuz”, “pasif”, “görevden alınmasında fayda var” gibi bilgi notları ile fişlendiği iddiaları Başbakana soruldu.

 

İddiaları Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Sezgin TANRIKULU, verdiği soru önergesinde; “Basına yansıyan haberlere göre, Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü’nde gizli bir komisyonun ve danışmanların, Gezi Parkı Eylemlerine, muhalefet partilerine destek veren bürokratların tespit edilmesi amacıyla genel müdür yardımcıları, danışmanlar, daire başkanları ve bölge müdürlerinden oluşan 37 üst düzey bürokratla ilgili olarak bir “fişleme” çalışması yaptığı iddia edilmektedir. Haberde, bürokratların “ağzı bozuk”, “olumsuz”, “pasif”, “görevden alınmasında fayda var” gibi bilgi notları ile fişlendiği belirtilmiştir.” dedi ve Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu.

 

1-Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünde Gezi Parkı Eylemlerine, muhalefet partilerine destek veren bürokratların tespit edilmeye çalışıldığı iddiası doğru mudur?

 

2-Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünde bürokratları komisyon ve danışmanların fişlediği iddiası doğru mudur?

 

3-İddia doğru ise, fişleme yapan komisyon üyeleri ve danışmanlar kimlerdir?

 

4-İddia doğru ise, fişlemenin gerekçesi nedir?

 

5- Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünde, bürokratların, “ağzı bozuk”, “olumsuz”, “pasif”, “görevden alınmasında fayda var” gibi bilgi notları ile fişlendiği iddiası doğru mudur?

 

6-Demir Yolları Genel Müdürlüğünde bürokrat atamaları, AKP Hükümeti’nin belirlediği siyasi kriterlere göre mi yapılmaktadır?

 

7-Demir Yolları Genel Müdürlüğünde bürokrat atamaları hangi kriterlere göre yapılmaktadır?

 

8-Demir Yolları Genel Müdürlüğünde bürokrat atamalarında adayların yeterliliği nasıl ölçülmektedir?

 

SGKREHBERİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim