Öğretmen Diyarı

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor!

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor! Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. 


Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor! Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. 


Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. Devlet memurları için, 2014 yılında hiç değişmeyerek 2013 yılı için geçerli olan belirlemelere göre ödenmeye devam edilen bazı mali ve sosyal haklar, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren değişecek. 


2013 yılında imzalanan toplu sözleşmede, kamu çalışanları hakkında 2015 yılının ikinci yarısı için %3 oranında katsayı artışı yapılması ve ilk altı aylık enflasyon artış oranının %3’ten fazla çıkması durumunda ise aradaki farkın da 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli uygulanacak %3 oranındaki maaş zammına ilave edilmesi hükme bağlanmıştı.


2015 yılı ilk 5 aylık dönemine ilişkin gerçekleşen enflasyon artış oranı %5,30 olduğundan, Haziran ayında enflasyonun hiç değişmemesi durumunda 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli olarak katsayılar, yapılacak %3 oranındaki artışla birlikte toplam %5,30 oranında artmış olacak.


Katsayıların 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren artacak olması, memurların mali ve sosyal haklarından bazılarının da artacağı anlamına geliyor. Öte yandan, doğrudan veya dolaylı şekilde katsayılarla ilişkili olan ödemelerde ise herhangi bir artış olmayacak. 


Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları hükümlerine göre alan Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarının 2015 yılının ikinci altı aylık döneminde nasıl değişeceğini (artacak/değişmeyecek) görebilmek amacıyla hazırlanan tabloya aşağıda yer verilmiştir.ÖDEMELER DEĞİŞİKLİK

Aylık miktarı Artacak

Ek gösterge aylığı miktarı Artacak

Kıdem aylığı miktarı Artacak 

Yan ödeme miktarı Artacak 

Tazminat miktarları Artacak 

Aile yardımı (eş ve çocuk için) miktarı Artacak

Ölüm yardımı miktarı Artacak 

Ödül miktarı Artacak 

Nakdi tazminat miktarı Artacak

Havacılık tazminatı miktarı Artacak

Yangın tazminatı miktarı Artacak 

Kurs görevlilerinin ücreti Artacak

Ek ödeme miktarı / sabit döner sermaye miktarı Artacak 

Ek ders ücreti miktarı Artacak

Nöbet ve icap nöbeti ücreti miktarı Artacak 

Yabancı dil tazminatı miktarı Artacak 

Görevden ayrılma tazminatı miktarı Artacak 

Sosyal denge tazminatı miktarı Artacak 

Vekalet ve ikinci görev aylığı miktarı Artacak 

Gündelik miktarı Değişmeyecek 

Seyyar görev tazminatı miktarı Değişmeyecek 

Konferans ücreti miktarı Değişmeyecek

Asgari geçim indirimi miktarı Değişmeyecek

Aylık maktu fazla çalışma ücreti miktarı Değişmeyecek

Fazla çalışma ücreti miktarı Değişmeyecek

Toplu sözleşme ikramiyesi miktarı Değişmeyecek

Engelli indirimi miktarı Değişmeyecek

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim