Öğretmen Diyarı

Memura 3+3, öğretmene 40TL

İşte Hükümetin Teklifi,

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk25 dk


3+3 zam öğretmene 40+40 tazminat 4 C lilere aile ve çocuk yardımı +150 tl zam teklif ettiler. 40+40 öğretmenle alay etmektir.4C NİN tek çözümü kadrodur, aile ve çocuk yardımı 4 C liye zaten borcunuzdu dedim.kabul edilemez dedim. FARUK ÇELİK bu masada statü değişikliği yapamayız, yani bu masadan 4 C liye kadro çıkmaz dedi. Bana göre ise bu masada 4C liye kadro konuşulabilir.Bı masala biz inanmıyoruz.


 


Ahmet Özer ‏@ebsahmetozer16 dk

Toplu Sözleşmede Hükümetten gelen ilk teklif beklentiden çok uzak.Müzakere sürecek.Teklifte revizyon bekliyoruz.Bayram sonrası devam. Bu sözleşmede de en iyi teklifi 4/C liler için aldık.150 TL+eş ve çocuk yardımı.Yaklaşık 350 TL iyileştirme oldu.Hizmet kollarına ait çalışmalar yarın 13.00 e kadar devam edecek.

Anahtar Kelimeler:
memura öğretmene 40tl

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ramazan 2 yıl önce

Yetkili sendika (Memur sen) hükümetin memuru gibi biat usulüyle görev yaptığı sürece ne memurlar ne de öğretmenler hak ettiklerini asla alamazlar. Üyelerinin meslek haysiyetini korumak adına ordan ayrılması ve çantada keklik olmadıklarını göstermeleri gerekir ki bu sendika şapkasını önüne koyup özeleştiri yapsın. Ama yağdanlar bunlara hatalarını düşünme fırsatı bile vermiyor. Diğer sendikalar da etkin olmalı. Eğer bu sözleşmeler tek taraflı yürüyorsa hemen masadan kalkmalıdırlar. Zaten oturuş düzeninde bile kendilerine yapılan saygısızlığı görüp masayı terk etmeleri gerekirdi.