Öğretmen Diyarı

MEMUR ATAMALARINDA NİSAN-HAZİRAN POLEMİĞİ!

7 Haziran Genel Seçimleri için takvim işliyor, siyasi partiler milletvekili adaylığı konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Memur atamaları konusunda “atama tarihi ve zamanı” konusunda tartışmalar sürüyor.


Atamalardan Ziyade Atama Tarihleri Sorun Oldu!


DPB’nin belirlediği memur yerleştirme takvimine göre 2015 yılında memur atamaları Nisan ve Kasım aylarında yapılacak. Haziran ayında seçim olduğu için 2015-1 merkezi memur yerleştirmesi Nisan’a alındı. DPB’ye kadro bildirimleri 20 Mart’a kadar yapılacak ama 2015 bütçesine göre kurumlara verilen atama izinleri henüz yayımlanmadı. Nisan merkezi ataması için Başbakanlık Genelgesi bekleniyor. 2014 KPSS’ye giren ve 2015 Haziran döneminde mezun olacak memur adayları Nisan ayındaki memur yerleştirmelerine başvuru yapamayacak. Mağduriyet yaşayacaklarını belirten adaylar, atamaların Haziran’da yapılması için yoğun bir uğraş veriyorlar. Mezun olan adaylar ise Nisan’da 40 bin atama olması için büyük çaba gösteriyor.


**Memur yerleştirmeleri için Başbakanlık Genelgesi + 2015 Bütçesine göre kurumlara verilen atama izinlerinin verilmesi + Kurumların DPB’ye kadro bildirimlerinin yapılması gerekiyor. Bu adımların ardından ne kadar memur atanacağı belli olacaktır.Atama tarihi konusunda değişiklik yapılıp yapılmayacağı henüz belli değildir. Atama takviminde değişiklik yapılırsa şaşırmamak lazımdır. Mart ayı içerisinde tüm belirsizlikler ortadan kalkacaktır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol