Öğretmen Diyarı

Memur Alımı Yapan-Yapacak Olan, Kamu Kurum ve Kuruluş -  (KPSS Lise, Önlisans, Lisans)
Başvuruları Devam Eden Memur ve Sözleşmeli Personel Alımı İlanları 

Kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ soruşturmaları bir taraftan devam ederken , diğer yandan kamuda personel ihtiyacının karşılanması için alımlar da devam ediyor. Personel alımı yapan kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili tüm detaylar her zaman olduğu gibi kamu haberlerinin tek ve en doğru sitesi kamupersoneli.net adresinde.   

KAMU PERSONELİ ALIMI YAPAN-YAPACAK KURUM VE KURULUŞLAR

ADALET BAKANLIĞI 2 BİN 371 PERSONEL ALIMI YAPIYOR


Adalet Bakanlığı'nın özellikle zabıt katibi adaylar tarafından merakla beklenen ilanı kısa süre önce çıkmış ve binlerce aday büyük ilgi göstermişti. Adalet Bakanlığı çeşitli pozisyonlar için toplam 2 bin 371 personel alımı yapacak. Bu alımlardan 210'u kadrolu olurken, 2 bin 161'i sözleşmeli personel statüsünde olacak. 

BTK BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı 45 Memur Alımı yapacak. Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı 45 Memur alımı ile ilgili başvurular 31 Ağustos 2016 tarihinde başlamış 6 Eylül 2016 tarihine kadar sürecek. Konu ile ilgili tüm detayları sayfanın altında bulunan link vasıtasıyla öğrenebilirsiniz . 

TÜBİTAK VE ÜNİVERSİTELER PERSONEL ALIMI YAPIYOR

TÜBİTAK çeşitli pozisyonlarda lisans mezunu personel alımı yapacak. Başvurular 11 Ağustos 2016 tarihinde başladı 1 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Sözleşmeli Personel Alımı yapan Üniversiteler  Mersin Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bozok Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor.    SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın sürekli işçi alımları ile ilgili başvuru süreci 29 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak. 

 DHMİ Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak. Başvurular 29 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak 30 Eylül 2016 tarihine kadar sürecek.

ALIM SÜRECİ DEVAM EDENLER ( MÜLAKAT SÜRECİ) 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün komiser yardımcısı alımı ile ilgili süreç devam ediyor. Başvuru işlemleri kısa süre önce sona ermişti. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 Bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili mülakatlarda devam ediyor. Yine bir başka müjdeli haber kısa zaman önce gelmişti. 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılabileceği bunun 2016 yılı içerisinde gerçekleşebileceği belirtilmişti. Böylelikle Cumhuriyet tarihinin en büyük kamu istihdamlarından birisi gerçekleşmiş olabilir. Şubat ayında yapılan atamalar da dahil edilir, 15 bin sözleşmeli öğretmen + 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılırsa bir sene içerisinde 60 bin öğretmen ataması gerçekleşmiş olacaktır. 

ALIM YAPMASI KESİNLEŞEN BAKANLIKLAR VE KURUMLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin lise mezunu KPSS şartsız özel harekat polisi alımı yapacak. Konu ile ilgili tüm düzenlemeler yapıldı. İçişleri Bakanı Efkan Ala'da kısa süre sonra ilgili ilanın çıkabileceğini belirtti.  Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel müdürlüğü 3 bin 721 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular eylül ayında gerçekleşecek.  Sağlık Bakanlığı'nın 20 bin civarında personel alımı yapacağı haberini de siz değerli ziyaretçilerimizle sabah saatlerinde paylaşmıştık. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2016 yılı içerisinde ilgili alımların gerçekleşeceğini belirtmişti.


Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim