Öğretmen Diyarı

Memur Adaylarını Yakından İlgilendiren Atama Takvimi de Değişebilir
ÖSYM'nin bugün yayımladığı sınav takvimi duyurusu ile birlikte sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi. İlgili duyuru için lütfen TIKLAYINIZ Memur adayları tarafından merakla beklenen KPSS 2. Yerleştirme takvimi içinde değişikliğe gidilebileceği öğrenildi.

KPSS 2.YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ  Bilindiği gibi KPSS 2. Yerleştirme işlemleri için kamu kurum ve kuruluşlarından talepler DPB tarafından 8 ağustos- 7 Ekim 2016 tarihleri arasında alınacak, ilgili talepler ÖSYM'ye 25 Ekim 2016 tarihinde iletilecekti. Devlet Personel Başkanlığı tarafından tercihlerin alınma tarihi ise 14 ile 23 kasım 2016 ( 2016 KPSS ortaöğretim 20 kasım tarihinde gerçekleşecek) tarihleri arasında olacağı belirtilmişti. 

MERKEZİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ GÜNCELLENEBİLİR

Fakat ÖSYM tarafından ilgili sınav tarihlerinin değiştirilmesi ile birlikte merkezi atama tercihlerin alınmasının ileri alınabileceği düşünülüyor. Buna göre ya Devlet Personel Başkanlığı sitesindeki 2016 KPSS yerleştirme takviminde değişikliğe gidilecek ya da büyük ihtimalle  2016 KPSS ortaöğretim , önlisans puanı olan adaylar tercih yapamayacak. Bir başka ihtimal ise ÖSYM'nin 20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek "Kamu Personel Seçme Sınavı 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi) " sınavından 3 gün sonra sonuçları açıklaması ki en zor ihtimal olarak bu gözüküyor, çünkü DPB atama takvimine göre tercihler 14 Kasım tarihinde başlamış olacak...

Kaynak:KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim