Öğretmen Diyarı

MEM memurunu öldüren şüpheli tutuklandı

Iğdırlı Gönül Filiz Aras, geçen 4 Haziran günü arkadaşları ile birlikte gittiği bir arkadaşlarının Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ndeki evine gitti. Burada 2'nci kattaki dairenin balkonuna çıkan Aras, bilinmeyen bir nedenle düşerek öldü. Eşinden 6 ay önce boşanan genç kadının cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesi tarafından alınıp toprağa verildi.

 

Polis yaptığı soruşturmada, Gönül Filiz Aras'ın cinayete kurban gittiği belirlendi. Olaydan sonra ortadan kaybolan ev sahibi Osman Akkuş, Gönül Filiz Aras'ı balkondan iterek öldürdüğü iddiasıyla aranmaya başlandı. İki gün sonra yakalanan Osman Akkuş, sorgusundan sonra sek edildiği adliyede tutuklandı.

 

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Gönül Filiz Aras'ın cinayete kurban gittiği belirtilerek şöyle denildi:

 

"Doğubayazıt ilçesinde 4 Haziran günü düşme sonucu hayatını kaybeden Gönül Filiz Aras'ın yapılan detaylı çalışmalar sonucunda olayın kaza değil cinayet olduğu tespit edilmiştir. Maktule ile arkadaşı Osman Akkuş'un evlerinde alkol aldıkları, saat 01.30 sıralarında aralarında tartışma yaşandığı, tartışma sırasında Osman Akkuş'un maktüleyi omuz ve sırt kısmından iterek aşağı attığı görgü tanıkları ve şahsın beyanından anlaşılmıştır. Olayın faili olan Osman Akkuş, 6 Haziran günü yakalanarak gözaltına alınmıştır."

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol