Öğretmen Diyarı

Mecliste kavga, Vekilin burnu kırıldı

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün kavga esnasında burnu kırıldı.

 

TBMM'de müzakereleri devam eden HSYK Yasa Teklifi görüşmelerinde Genel Kurul salonu milletvekillerinin kanlı kavgasına sahne oldu.

 

HSYK Yasa Teklifi görüşmelerinde söz alarak kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yolsuzluklar üzerinden hükümeti eleştirdi.

 

Süresi dolmasına rağmen kürsüden inmeyen Tezcan'a Meclis Başkanvekili Sadık Yakut uyarıda bulundu. Uyarılara rağmen kürsüden inmeyen Bülent Tezcan'ın bulunduğu yere giden AK Partili milletvekilleri Tezcan ile tartıştı. Tartışmaya CHP'li milletvekillerinin de katılmasıyla ortalık bir anda karıştı.

 

Birbirlerine yumruk ve tekme atan milletvekillerinden bazıları yere düşerken, kavga Bakanlar Kurulu üyelerinin oturduğu sıralara kadar gitti.

 

BEŞİR ATALAY ARADA KALDI

 

Yaşanan arbedede Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kavga eden milletvekillerinin arasında kaldı. CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün kavga esnada burnunun kanadığı görüldü.

 

Burnu kanayan Köktürk'ün burnundan akan kanı diğer milletvekilleri bir mendil ile tampon yaparak durdurmaya çalıştı.

 

Kavganın sonunda ise CHP sıralarından Melda Onur'un "Hırsız var" diye bağırmasına tepki gösteren ve Onur'un üzerine yürüyen AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'i AK Partili diğer milletvekilleri sakinleştirdi. Kavganın ardından Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, grup başkanvekillerini odasına çağırdı.


CHP'Lİ VEKİLİN BURNU KIRILDI

 

Yüzü kanlar içinde kalan CHP'li Ali İhsan Köktürk'ün burnunda kırık olduğu öğrenildi.

 

12 saat gözetim altında tutulacak olan Köktürk, Mehmet Haberal tarafından Başkent Hastanesi'ne götürüldü.

 

Başkent Üniversitesi Hastanesi'nden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Haberal, "Gerekli müdahale yapıldı. Şu anda durumu iyi. Ama darbeye bağlı olarak burnunda bir kırık oluşmuş. Arkadaşlar gerekli tedaviyi yaptılar. Şimdi istirahat ediyor" diye konuştu.

 

Haberal, bir gazetecinin "Genel sağlık durumu iyi mi?'' sorunu üzerine de "İyi. Bir tansiyon yükselmesi olmuş geldiğinde. Şu anda stabil. Bu akşam istirahat edecek" dedi.

 

video

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim