Öğretmen Diyarı

MEB\'DEN MİLLETVEKİL ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA EDECEK BÜROKRATLAR

Milli Eğitim Bakanlığında Ak Parti milletvekilliği aday adaylığı için istifa edecek isimler netleşmeye başladı...Aşağıda isimleri yazılan MEB Bürokratlarının Salı gününden itibaren Milletvekili aday adayı olacağı kesinleşti gibi...

Haziran ayında yapılacak genel seçimler için milletvekili olmak isteyen devlet memurları 10 Şubat'a kadar istifa edecek.  Milletvekili olmak isteyen bürokratların istifa etmesi için son iki güne girildi. MEB'de istifa etmesine kesin gözüyle bakılan isimler netleşmeye başladı.  Daha önce yapmış olduğumuz haberde MEB'de milletvekilliği için istifa etmeyi düşünen bürokratları , özgeçmişleriyle beraber " Milletvekiliği İçin İstifa Edecek MEB Bürokratları "  haberimizde yayınlamıştık.

 

İstifa sürecinin yaklaşmasıyla beraber adaylığı düşünen birçok bürokrat görüşmelerinin olumsuz geçmesiyle istifa fikrinden vazgeçti.  Milli Eğitim Bakanlığında istifasına kesin gözüyle bakılan ve hatta odalarını bile toplayan bürokratlar netleşmeye başladı.

 

MEB MÜSTEŞARI DOÇ.DR. YUSUF TEKİN

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN'in 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde Aday Adayı olmak için istifa etmesi bekleniyor. Sayın Müsteşarın Milletvekiliği için aday adayı olması Milli Eğitim Camiası için büyük bir kayıp olsada; Türk Siyaseti için büyük bir kazanç olacağa benziyor . Türk siyaseti ve 2023 Yeni Türkiye vizyonunun siyasi araneda içini doldurabilecek ender bürokrat ve dava adamlarından olan Sayın TEKİN'in ; Başbakan'ın işaret edeceği Ankara ili ilk sırada olmak üzere milletvekilliği adaylığı için bu hafta istifası bekleniyor. Doç. Dr. Yusuf TEKİN Özgeçmişi Müsteşar 1970 yılında Erzurum (Tortum) da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize´de tamamladı. Lisans öğrenimini 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde aldı. Siyaset ve Sosyal Bilimler Alanında 1997 yılında yüksek lisans ve 2002 yılında doktorasını tamamladı.

 

2007 yılında Siyaset Bilimi alanında Doçent unvanı aldı. Mesleki kariyerine 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı´nda araştırma görevlisi olarak başladı. 2002 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´ne öğretim üyesi olarak atandı. Aynı Fakültede 2007 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak, 2007-2010 yılları arasında Doçent olarak çalıştı. Bu süre içinde Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Dekan Vekilliği, Üniversite Senato üyeliği, Fakülte ve Enstitü Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

 

2010 yılında Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdür yardımcılığı görevine atandı. 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atandı. Doç. Dr. Yusuf TEKİN üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarında 19. Yüzyıl Osmanlı modernleşmesi, Türk siyasal hayatı, Türk demokrasi tarihi, seçim sistemleri, anayasalar, insan hakları alanında dersler ve konferanslar verdi. Bu konularda yayınlanmış kitapları, akademik dergilerde, gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye´nin demokratikleşme sürecine katkı sağlamayı hedefleyen bir düşünce kuruluşu olan Stratejik Düşünce Enstitüsü´nde Başkan Yardımcılığı ve Demokratikleşme Programı Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

 

Bu kapsamda İnsan Onuruna Dayanan Vesayetsiz Bir Türkiye İçin Yeni Bir Anayasa, Kürt Sorununun Çözümünde Aktörlere Öneriler gibi raporların hazırlanmasına katkı sağladı. Akademik hayatı boyunca çalıştığı üniversitelerde gençliğin sorunları ve gençlik politikaları üzerine seminerler verdi, danışmanlıklar yaptı ve akademik projeler yürüttü. Çok sayıda sivil toplum örgütü bünyesinde bu tür çalışmalara katıldı. Doç. Dr. Yusuf TEKİN evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM Bey , daha önceki dönemde Ak Parti Konya milletvekili olarak Mecliste görev almıştır. Yaklaşık 4 yıldır Milli Eğitim Bakanlığında Bakan Yardımcısı olarak görev alan Orhan ERDEM , hem Mecliste Ak Parti milletvekillerinin hemde 81 ildeki siyasilerin takdirini kazanan bir isimdir. MEB Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM Bey'in , Konya ilinden milletvekili aday adayı olması için bu hafta içerisinde istifa etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

MEB MÜSTEŞAR YARDIMCISI SALİH ÇELİK

Milli Eğitim Bakanlığının en tecrübeli bürokratlarından Müsteşar Yardımcısı Sayın Salih Çelik'in de 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Aday Adayı olacağı ve 10 Şubat 2015 tarihine kadar görevinden istifa etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Salih Çelik'in Ak Partiden Ankara yada Kırşehir ilinden aday adayı olması bekleniyor.

 

MEB MÜSTEŞAR YARDIMCISI YUSUF BÜYÜK

Müsteşar yardımcısı Yusuf BÜYÜK'ün , daha önce siyaset yaptığı İstanbul ili 1. bölgeden aday adayı olmak için Salı günü istifa etmesi bekleniyor.

 

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ DOÇ.DR. KEMAL BİÇERLİ

Kemal BİÇERLİ - Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevini yürüten Doç.Dr. Kemal BİÇERLİ , göreve geldiği günden itibaren renkli kişiliği ve çalışkanlığı ile taraflı tarafsız tüm kesimlerin takdirini kazanan bir bürokrattır. 2015 milletvekilliği seçimlerinde Eskişehir ilinde milletvekili aday adayı olmak için istifa edecek olan BİÇERLİ , makam odasını bile toplamış durumda...

 

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ ERCAN TÜRK

Ercan TÜRK - Ortaöğretim Genel Müdürü MEB Oratöğretim Genel Müdürlüğü görevinde bulunan ERCAN TÜRK Bey'in , Giresun ilinden milletvekili aday adayı olması bekleniyor. Geçtiğimiz dönem Giresun ilinden milletvekili aday adayı olan Ercan Bey , temayül oylamasında 1. olmuştu. Ercan Bey'in 2015 seçimlerinde de Giresun ilinden milletvekili aday adayı olmak için Salı günü istifası bekleniyor. Ercan Bey'de makam odasını toplayan ve kesin istifa edecek bürokratlardan...

 

STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANI AHMET ER

Ahmet ER Bey daha öncede Erzurum ilinden hem milletvekili adayı olmuş hemde yapılan tüm temayül yoklamalarında 1. sırada çıkmış bir bürokrattır. Ahmet ER Bey'in , Salı günü istifa etmesi ve Erzurum ilinden aday adayı olması bekleniyor...

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim