Öğretmen Diyarı

MEB\'DE YENİ ATAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Ercan Türk’ün yerine, Hasan Hüseyin Can vekaleten atandı. Hasan Hüseyin Can, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı iken17 Şubat’ta makam onayı ile Ortaöğretim Genel Müdür Vekili olarak atandı. 


İnsan Kaynakaları Genel Müdürü İken Ak Parti  Bitlis Milletvekili Aday Adayı olan Hamza AYDOĞDU'nun yerine  Fethi Fahri Kaya vekaleten ataması yapıldı. Fethi Fahri Kaya daha Önce insan kaynakları genel mdüürlüğünde daire başkanlığı görevini yürütmekte idi


Havuzdaki bürokratlardan Eski Anlara İl Milli Eğitim Müdürü KAMİL AYDOĞAN,  Almanya Berlin şehrine  MEB  eğitim ateşeliğine ataması yapıldı


Daha önce il müdürlüklerinde ise değişim yaşanmıştır. İl müdürlerinden Gaziantep, Manisa ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürleri görevlerinden alındılar. Gaziantep il müdürlüğünü yürüten Celalettin Ekici, bakanlık Müşavirliğine atanırken Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirildi.


Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ise, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.


Uşak il Milli eğitim müdürlüğüne asaleten Bülent şahin'in ataması yapılırken Kastamonu il Milli eğitim Müdürü görevinden ayrıldı. 


Yaklaşık 5 ay önce Kastamonu iline milli eğitim müdürü olarak görevlendirilen Mustafa Çelik kendi isteğiyle Kastamonu'daki görevinden ayrılarak Kırşehir'de şube müdürlüğü görevine geri döndü. Pendik İlçe Milli Eğitim müdürü Recep Dernekbaş ise Manisa İl Milli Eğitim Mdüürlüğüne atanmıştı.


7 Hazirandaki seçimlerin ardından Yaz tatilinde MEB Büyük bir atama ve görevden alma furyası başlayacak. Ataması düşünlen birçok isim ise Haziran ayını bekliyor. Hazran ayında birçok il ve ilçe müdürüne de kadro verilecek..

 

Anahtar Kelimeler:
meb yeni atamalar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim