Öğretmen Diyarı

MEB Müsteşar Yardımcısı Yıldız’ın Twitter hesabı hacklendi!
 SÖZCÜ EĞİTİM

LYS’lere başvurular 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl 1 Milyon 600 bin 49 aday LYS’ye girme hakkı yakaladı. Eski İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın twitter hesabındaki paylaşım, LYS adaylarını oldukça heyecanlandırdı. Sonradan hesabın hacklendiği anlaşıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız yerini Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’ye 14 Mart’ta teslim etti. 7 yıldır İstanbul Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri oldu. MEB Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız’ın twitter hesabı hacklendi.


Dr. Muammer Yıldız’ın Twitter hesabındaki LYS ile ilgili bir paylaşım oldukça dikkat çekiciydi. Hesabın hacklendiği daha sonra anlaşıldı.

İşte LYS adaylarını heyecanlandıran o paylaşım:

“LYS’ye girecek tüm öğrencilerimizin LYS sınavları iptal edilmiştir.”


LYS ile ilgili bu paylaşımın ardından hesaptan sevgi yüklü paylaşımlar da yapıldı. Hesabın sabitlenmiş tweeti ise “Aşkımı itiraf ediyorum, ALEYNA SENİ ÇOK SEVİYORUM!” oldu. Profil fotoğrafı ve bilgilerin değiştirilmediği hesabın kimin tarafından hacklendiği ise henüz belli değil.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Murat Adalı, Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız’ın Twitter hesabının hacklendiğini şöyle duyurdu:

“Müsteşar yardımcımız Sn Dr Muammer Yıldız’ın hesabı hacklenmiştir. Mesajlara itibar edilmemesi önemle duyulur.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim