Öğretmen Diyarı

MEB, FETÖ'den kapatılan kurumları neden gizliyor?
Bilindiği üzere, FETÖ ile ilişkili özel okul, üniversite ve yurtlar, isimleri Kanun Hükmünde Kararnameye yazılarak kapatılmıştı.

667 sayılı KHK'nın 2. maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

"(3) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı belirlenen ve ekli listelerde yer almayan özel ve vakıf sağlık kurum ve kuruluşları, özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıflar, dernekler, vakıf yükseköğretim kurumları, sendikalar, federasyonlar ve konfederasyonlar, ilgili bakanlıklarda bakan tarafından oluşturulacak komisyonun teklifi üzerine bakan onayı ile kapatılır. Bu fıkra kapsamında kapatılan kurum ve kuruluşlar hakkında da ikinci fıkra hükümleri uygulanır."

Bu hükme göre, KHK'da isimleri yer almayan FETÖ'yle irtibatlı özel kurumların da, MEB tarafından kapatılması mümkündür.

Ancak bugüne kadar 81 ilde bir çok dershane kapatılmasına rağmen, hangi dershanelerin kapatıldığına yönelik bir açıklama MEB tarafından yapılmamıştır.

Forumlarda ve sosyal mecralarda oluşan dedikoduları önüne geçebilmek için, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, hangi özel kursları veya dershaneleri kapatıldığını internet sitesinden açıklamalıdır.

Kaynak:  "www.memurlar.net" 
Anahtar Kelimeler:
MebFeto

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim