Öğretmen Diyarı

MEB DEVAMSIZLIKTAN SINIFTA KALMAYI KALDIRDI MI?

MEB'den yapılan açıklamada; "Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı´nın onayı ile 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, tüm lise son sınıf öğrencilerinden toplam devamsızlık süresini aşan ancak tüm derslerden iki dönem notu alarak başarılı olan öğrenciler de devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek. "denildi.

MEB en son geçen hafta orta  öğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yaparak  devamsızlığı 45 günden 30 güne düşürmüştü.Ancak  MEB 07/07/2015 tarihli son sınıf  öğrencileri ile ilgii yazısında devamsızlıktan kalmayı kaldrmıştır.MEB'in bu  yazısına göre  bu gelenek haline gelecektir.2015-2016 yılı son sınıf öğrenci ve veliler beklenti halinde olacaktır.Bir çok öğrenci devamsızlık yapacaktır.Devamsızlıktan kalan öğrenciler MEB böyle bir yazı yayınlamasa bile  mahkemeye gittiği zaman kesinlikle kazanacaktır. 
 
MEB  bir hafta içerisinde çıkardığı yönetmelikle çelişen ve  tam tersi yönünde  yazılar yayınladığı sürece okulu merkez yapacağı söylemlerini nasıl gerçekleştireceği konusu merak edilmiyor  değil.
 
 
 
İŞTE O RESMİ YAZI:
 
 

 

 
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol