Öğretmen Diyarı

MEB, CHP'nin verdiği 140 ismi FETÖ listesinden çıkardı
MERİÇ TAFOLAR

CHP PM üyesi Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı'na FETÖ'yle ilişkisi olmadığı tespit edilen 169 kişinin listesini verdiklerini, bu isimlerden 140'ının sorunlarının çözüldüğünü de belirtti.

CHP PM üyesi Yıldırım Kaya, Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeni mağdurların yaratılmaması amacıyla oluşturulan Mağdur Komisyonu'na ilişkin Milliyet'e bilgi verdi.

Kaya, şunları kaydetti: Ciddi anlamda çok sayıda mağdur var. Bu insanların mağduriyetinin giderilmesi için ilgili bakanlıklara ulaşıyoruz. Biz, çok somut tespitlerimizi ve güvenebileceğimiz referansları bakanlığa iletiyoruz. Hatalı işlemi tespit edersek, düzeltilmesini talep ediyoruz. En son Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiğimiz 169 kişilik bir liste vardı, yaklaşık 140'ının sorununun çözüleceğini söylediler."

'Bir taşla birkaç kuş'

"15 Temmuz ile ilgisi olmamasına rağmen Barış Bildirisi'ne imza atan akademisyenleri de buraya dahil ediyorlar. Bir taşla birkaç kuş vurmaya çalışıyorlar. Yoruma bağlı gözaltılar, açığa almalar var. Bu, olmamalı. BankAsya'da şu veya bu nedenle hesap açtırmış olanların büyük bölümünü açığa almışlar. Bu bankada hesap açıp, açığa alınanların yüzde 10-15'inin mağdur olduğunu tespit ettik. Gram altın reklamı çıkmıştı, bu reklamdan etkilenip, bankanın özelliklerini bilmeden evdeki altınlarını buraya yatırmışlar, şu an açıktalar. Evsahibinin BankAsya'da hesabı var, kiracı BankAsya ile işlem yaptı diye açığa alınmış. Aktif-Sen'in yaklaşık 40 bin üyesi var. Eğitim-Sen'e, Eğitim-İş'e geçenleri tespit etmişler, onları da açığa almışlar."
Milliyet
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim