Öğretmen Diyarı

MEB Bakanı İsmet Yılmaz: Direkt Meslekten Atılan Öğretmen Sayısı!
MEB Bakanı 2010 KPSS sınavındaki yapılan araştırmalar sayesinde kopya çektikleri anlaşılan öğretmenlerin ilişiği kesildi. 
Masum olan emeğinin karşılığı atanan öğretmenler rahat olsun, haksızlık yapılmadan elemeler gerçekleştirilecek dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2010 KPSS'de kopya çektiği kesinleşen 3000'e yakın öğretmenin MEB ile ilişkisinin kesildiğini söyledi.
2010 KPSS'de genel kültür-genel yetenek oturumlarının da iptal edildiğinin hatırlatılması ve bu sınavla atanan öğretmenlere ilişkin bir soruya karşılık İsmet Yılmaz, 45 binin üzerinde öğretmenin o puanlara dayanarak atandığının altını çizdi. Yılmaz, şöyle konuştu:

"O süreç içerisinde, savcılıktan gelen yazılarla 'Şu kimselerin kopya çektiği belirlenmiştir.' diye bir yazı var. O yazı üzerine zaten 3 bine yakın öğretmenin MEB ile ilişiği kesilmiş durumdadır. Kopya çektiği belirlenen öğretmenlerin şu anda bakanlığımızla ilişiği kesilmiş durumdadır. Sınav iptal edildi, bundan sonra ne yapılacaktır? Bu sadece bizim bakanlığı ilgilendiren bir husus değil, bütün kamuyu ilgilendiriyor. Üzerinde bir çalışma yapılmaktadır, hiç kimse mağdur edilmeden ancak kopya çekmiş olanların da hak ettiği neticeyi alacağı bir sonuca ulaşabilmesi için bir çalışma, Bakanlar Kurulu sekretaryası tarafından bir çalışma yapılmaktadır. En kısa zamanda bu husus açığa kavuşturulur."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim