Öğretmen Diyarı

MEB adı altında pazarlamacıların kapıdan satış senaryoları !Şikayetvar'a gelen şikayetlere göre ise asıl sorun bu satış işleminden sonra başlıyor. Çeşitli vaadler vererek aileleleri ikna eden pazarlamacılar senet imzalatıyor,imzalar atıldıktan sonra 7 gün içinde cayma hakkını kullanmak isteyen tüketicileri farklı yöntemlere oyalayarak 7 günlük süreci doldurarak tüketiciye bu imkan verilmiyor. 

"Sözleşmeleri mutlaka okuyun"
Tüketicilerin imzaladıkları sözleşmeleri dikkatle okumaları gerektiğini kaydeden Şikayetvar uzmanları kapıdan satışta tüketicilerin sözleşmenin imzalandığı günden itibaren 7 gün içinde cayma hakkı olduğunu da hatırlatıyor.

Şikayetvar'a bu pazarlamacıların nasıl senet imzalattırdıklarını ve ne gibi bir yöneteme başvurduklarını anlatan tüketicilerin şikayetleri şöyle:

*"Öncelikle bizi arayıp öğrencinizin öğretmeniyim diye eve geldiler. Daha sonra bir şekilde ikna edip bize kitapları satılar. Peşinat olarak 110 tl aldılar. Öğrenciyle sürekli ilgilenip ona yardımcı olunacağına dair vaatlerde bulundular. 2 gün sonra ürünü iade etmek istedik fakat erteletip bir haftayı doldurdular. Daha sonra telefonlarımızı açmadılar. "

Haberin detayları için: http://
www.sikayethaber.com/haber/meb-adi-altinda-pazarlamacilarin-kapidan-satis-senaryolari/4143

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim