Öğretmen Diyarı

Maliye Bakanı Naci Ağbal Açıkladı: Görevden Alınan Öğretmen Sayısı Kadar Öğretmen Atanacak
Maliye Bakanı Naci Ağbal söz konusu açıklamasında 15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan girişimin ardından şüpheli sıfatı ile gözaltına alınarak görevden uzaklaştırılan kamu personeliyle alakalı bilgi verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, görevden alınan çalışanların hizmetlerde aksamaya neden olmayacağını belirterek, öncelikli olarak milli eğitim olmak üzere boşalan önemli kadroların hızlı bir şekilde doldurulacağını ifade etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kadrodan çıkarılan öğretmen sayısı kadar yeni öğretmen atanacağını dile getirerek, kurumların ihtiyaç duyulan personel sayısını bildireceğini ve Bakanlar Kurulu kararı ile söz konusu sayı kadar kişinin kamu kurumlarına yerleştirileceğini söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal kurumların ihtiyaç duyduğu personel sayısı ile alakalı Bakanlar kurulu’na yetki verildiğini ifade ederek, bilgi toplanacağını, liste oluşturulacağını ve Bakanlar Kurulu’nun raporuna göre belirlenen sayıda personelin kurumlara atanacağını ifade etti. Öğretmenlerle alakalı da bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, çıkarılan öğretmen sayısı kadar öğretmenin atanacağını, ancak her kurumda sürecin bu şekilde işlemeyeceğini belirtti. Maliye’de 2 bin kişi çıkarılmışsa yeniden bu kadar kişi alınmayacağını, ihtiyaç olan kadar kişinin alınacağını dile getirdi. 

http://sumerhaber.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim