Öğretmen Diyarı

LYS şampiyonu koleje polis baskını

Türkiye’yi uluslararası bilim olimpiyatlarında altın madalyalarla tanıştıran İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'na, kayıt döneminde polis baskını düzenlendi.
Erken saatlerde Gaziemir, Karşıyaka, Karabağlar Bozyaka, Kemalpaşa ve Menemen’deki okullara, çok sayıda Mali Şube ekibi gitti. Ayrıca Zonguldak’taki kreş baskını gibi Buca Gonca Anaokulu da basıldı.

LYS'DE ALTI TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARMIŞTI
 
Yamanlar Eğitim Kurumları, 2015 LYS'de, altı puan türünde altı Türkiye birincisi çıkarmıştı. Karşıyaka ve Kemalpaşa Özel Yamanlar liselerinin 3 öğrencisi 13 puan türünde Türkiye birincisi olurken ilk üçte 5 öğrencisi 27 derece, ilk 10'da 8 öğrencisi 60 derece, ilk 100'de 25 öğrencisi 216 derece elde ederek, kırılması zor bir rekora imza attılar. İzmir Yamanlar Koleji öğrencisi Murat Kaya TM-1, TM-2, TM-3 ve TS-2 puan türlerinde Türkiye birincisi oldu. Yine İzmir Yamanlar Koleji öğrencisi Emre Kızıltuğ, Dil-1 ve Dil-2 puan türlerinde Türkiye birincisi olurken Melih Demir, Dil-3 puan türünde Türkiye birincisi oldu. Musa Said Arık ise TS-Yerleştirme ile TM 1, 2 ve 3 puan türlerinde Türkiye ikincisi oldu.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol