Öğretmen Diyarı

Liseli kızları taciz eden öğretmen'den  pişkin sözler!

 İzmir'in Urla ilçesinde görev yaptığı lisede 11 kız  öğrenciye cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen, 24  yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 

 

İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, "Çocukların cinsel  istismarı" suçundan hakkında toplam 142 yıl hapis cezası istenen ve başka bir  davadan aldığı ceza nedeniyle tutuklu bulunan edebiyat öğretmeni O.O.Ö, Manisa  Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS)  aracılığıyla katıldı. 

 

Sanık avukatı Ahmet Sinan Sürücü, müvekkilinin iddia edildiği gibi  cinsel taciz suçlarını işlemediğini, somut delil bulunmadığını öne sürerek,  beraatini talep etti. Sürücü, ceza verilmesi halinde indirim maddelerinin  uygulanmasını ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep etti. 

 

VİCDANIM RAHAT, KALBİM RAHAT

 

Sanık O.O.Ö ise son savunmasında, üzerine atılı suçlamaları  reddederek, "Kalbim rahat, içeride çok rahat yatıyorum, üniversite okuyorum.  Vicdanım rahat" dedi. 

 

Mahkeme heyeti, sanığın 5 mağdur öğrenciyle ilgili olarak beraatine,  diğer 6'sı için ise toplam 24 yıl 2 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar  verdi. 

 

OLAY

 

İzmir'in Urla ilçesinde, 2013 yılı nisan ayında bir kız öğrencinin  ailesine O.O.Ö tarafından tacize uğradığını anlatması üzerine, aile öğretmen  hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Öğretmen O.O.Ö. İzmir'de başka bir  liseye tayin edilirken, Urla'daki okuldan 11 öğrenci velisi daha öğretmenden aynı  gerekçe ile şikayetçi olmuştu.  Şikayetler üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen O.O.Ö,  tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış bir üst mahkemeye yapılan itiraz  sonucu tutuklanmıştı. 

Sanık, dava sürecinde bu suçtan tahliye edilirken, başka suçtan  tutuklu olduğu için cezaevinden çıkamamıştı. 

 

İDDİANAMADE ŞOK İFADELER

 

Öğretmenin fizi tacizle suçlandığı iddianamede kız öğrencilere, internet uygulaması WhatsApp üzerinden attığı ve sözlü olarak söylediği,’Canımsın’, ’Eşeğimi özledim ben’, ’Yok eşeğin olmuyo sıpan daha iyi’, ’Güzel tuvaleti olan’, ’Kraliçem, prensesim’, ’Cadım, meleğim’, ’Sen at aygır argosunu biliyonmu, kız geçer at gibi, kız derler bin gez’, ’Sen güzel kızsın, boylu poslu, narin kızlar için at denir, az kilo versen yakışır diycem ve olayı yine kiloya bağlıcam ve yırtıcam’, ’Sen eşek olma at ol narin ol, ama sıpam olma minik midillim ol, eşeğim atım’, ’Isırırım seni, telefonu da seni de ısırırım’, ’Kopyayı döşemissin sildim onları bir daha böyle şeyler istemem ısırırlar zaten ısırılacak gibisin’, ’Bügün başına bir şey gelmesse bir daha hiç gelmez’, ’Sırtıma alayım mı’ ve ’Sarı lacivert sana çok yakışmış canım’ gibi ifadelerine yer verildi. Ayrıca mağdurelerden E.K., A.P., G.A. ve R.İ.’in bu olaylardan dolayı hastaneden alınan raporlarda ruh sağlıklarının bozulduğuna da yer verdi. Savcı, öğretmen O.O.Ö.’nün bu eylemlerinden dolayı, mağdurelere karşı zincirleme ’cinsel istismar’ ve ’cinsel taciz’ suçunu işlediğini belirterek Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması istemiyle dava açtı. Toplam 142 yıl hapis cezasına çarptırılması istenen O.O.Ö.’nün, önümüzdeki günlerde, hakim önüne çıkacağı belirtildi.


Kaynak: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim