Öğretmen Diyarı

Lisede feci dayak mahkemelik oldu. Sanık öğrencilerin, okulda sustalı bıçak çektikleri belirtildi
 Dava dosyalarında yer alan belgelere göre, A.C.P'ye yönelik son dayak olayı geçtiğimiz 2 Mayıs gecesi yaşandı. İstinye Devlet Hastanesi'nden darp raporu
alan P.'nin dakikalarca dövüldüğü yönünde polise ve savcılığa bildirimde bulunuldu.

BİRÇOK KEZ YAŞANDI

Okul yönetiminin, yaşanan olaylara karşı tedbir almadığı öne sürülen savcılık başvurusunda, benzer olayların daha önce de yaşandığı, olaya karışan çocuklar hakkında dava açıldığı belirtildi.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, yaşları 19 olan, yatılı okul öğrencileri Hüseyin Berkay T., Abdulkadir A. ve Halil Adar E., aynı sınıfta okuyan A. C.P.'yi darp ve tehdit etmekle suçlanıyor.

SENİ BURADA YAŞATMAYACAĞIZ

Dava dosyasında göre, A.C.P, hazırlık okumadığı için geldiği bir üst sınıftaki bir grup öğrenci tarafından dışlandı. Okulda P.'ye sustalı bıçak çekildiği belirtilen dava dosyalarında, sanık öğrencilerin P.'ye yönelik "Seni öldüreceğiz. Annene söyle, istediğin yere söyle, seni burada yaşatmayacağız" yönündeki sözleri tutanaklara yansıdı.

Hüseyin Berkay T., Abdulkadir A. ve Halil Adar E., hakkında, P.'yi darp ettikleri ve tehdit ettikleri açılan dava İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Bu davanın bir sonraki duruşması eylül ayında yapılacak.

Benzer şekilde başka bir olayda P.'yi darp eden Hüseyin Berkay T. hakkında İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yeni bir dava daha açıldı. Söz konusu dava duruşması için 20 Ekim'e gün verildi.

İKİ YILDIR UYUYAMIYORUM

P.'nin annesi S. P., duruşmalarda yaptığı açıklamalarda, oğluna yönelik darp olayının bir çok kez yaşanmasına karşın, gerekli önlemlerin alınmadığını söyledi. P., oğlu dışındaki başka öğrencilere yönelik de dayak olaylarının yaşandığını anlattı. Anne P. duruşmada yaptığı açıklamada, oğlunun başına bir şey gelmesinden endişe ettiğini belirterek "iki yıldır uyumuyorum oğlum için; azap çekiyorum" dedi.

Konu ile ilgili görüşünü almak üzere telefonla aradığımız okul yetkililerinden ise dönüş olmadı.

Dinçer GÖKÇE
Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim