Öğretmen Diyarı

Lise Mezunu Memur Alımına Tepki : "Biz Niye Üniversite Okuduk O Zaman?"
Lise Mezunu Kamu Personeli Alımlarına Tepki : "Biz Niye Üniversite Okuduk O Zaman?" 

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımları ile ilgili süreç devam ederken, diğer yandan lise mezunu alımlarına lisans mezunu adaylardan tepki gelmeye başladı. Son olarak Adalet Bakanlığı'nın çoğunluğu lise mezunu alım ilanı çıkmıştı.  Kısa süre öncede lise mezunu adaylarında özel harekat polisi alımı için başvuruda bulunabileceği ve KPSS şartı aranmayacağı belirtilmiş ilgili düzenleme KHK ile yapılmıştı. 

LİSANS MEZUNU ADAYLARDAN TEPKİ


   Lisans mezunu adaylardan konu ile ilgili gösterilen tepki ise "Biz neden Üniversite Okuduk O Zaman" seviyesinde kalıyor. Aslında İçişleri Bakanı konu ile ilgili net bir açıklama yapmıştı. Kısa süre önce KPSS şartı ve lisans şartı aranan özel harekat polisi alımları için yeteri kadar başvuru alınmadığını ve alımlara nitelikli çok az sayıda personelin başvurduğunu belirtmişti. 

ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMLARINA YETERİ KADAR BAŞVURU ALINMAMIŞTI

Bilindiği gibi Özel Harekat Polisi alımlarında titiz davranılması gerekiyor. Başvuruda bulunan kişinin  fiziki özellikleri bu aşamada büyük rol oynuyor. Lisans mezunu az sayıda adayın başvuruda bulunması ve KPSS şartı engelinin olması sebebiyle son özel harekat polisi alımlarında bazı problemler yaşanmıştı. Ayrıca Efkan Ala, ilgili alımların bir defaya mahsus olabileceğini ve daha sonraki alımlarda lisans ve KPSS şartı aranabileceğini belirtmişti.

Kaynak:KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim