Öğretmen Diyarı

Lise Mezunu Memur Alımı Yapan Bakanlıklar (KPSS şartlı ve KPSS şartsız)
HANGİ BAKANLIKLAR LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI YAPIYOR-YAPACAK?

Hangi kamu kurum ve kuruluşu ortaöğretim seviyesinden memur alımı yapacak? tüm detaylar her zaman olduğu gibi kamu haberlerinin merkezinde. Lise mezunu adayların memur olma hayalleri bir bakıma gerçek oluyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına çeşitli pozisyonlarda ortaöğretim mezunu memur alımları da yapılıyor. Başvuru süreci devam eden ve yeni çıkılacak ilanlarla 20 bin civarında lise mezunu memur alımı yapılacak.

Son yapılan düzenleme ile birlikte özel harekat polisi alımları için lise mezunu adaylarda başvuruda bulunabilecek. Peki hangi kamu kurum ve kuruluşuna lise mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor- bulunabilecek. 
ADALET BAKANLIĞI


 
Adalet Bakanlığı'nın sözleşmeli ve kadrolu personel alımı için bir çok pozisyona ortaöğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor lakin KPSS şartı bulunuyor. Adalet Bakanlığı'nın personel alımları ile ilgili tüm detayları daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. İlgili alımlarda, mübaşir, zabıt katibi, şoför, kaloriferci gibi poziyonlara lise mezunu adaylarda başvuruda bulunabiliyor. Ayrıca yine Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'nün personel alımları için de ortaöğretim düzeyinden başvuruda bulunmak mümkün. Eylül ayında başlayacak başvurularda CTE infaz ve koruma memuru, şoför, aşçı gibi pozisyonlarda alımlar yapacak. Konu ile ilgili tüm gelişmeleri yine sayfanın altında paylaşacağımız link vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise mezunu özel harekatçı alımı yapacak. Özel harekat polisi alımı ile ilgili son düzenleme ile birlikte KPSS şartı aranmaksızın lise mezunlarınında başvuruda bulunabileceği 10 bin polis alımı yapılacak. 10 bin polis alımı ile ilgiili henüz başvuru süreci belli olmadı fakat İçişleri Bakanı Efkan Ala, kısa zaman içerisinde ilana çıkılacağını belirtmişti. Lise , Üniversite mezunu subay , astsubay alımları . İçişleri Bakanı Efkan Ala, yetişrieilmek üzere 3 bin astsubay ve 500 subay alımı yapılacağını bunların Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için olacağını belirtmişti.KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim