Öğretmen Diyarı

Lise Mezunu KPSS Şartsız Özel Harekat Polisi Alım İlanı Ne Zaman Çıkacak?
 OHAL sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte özel harekat polisi istihdamındaki bazı şartlar esnetildi. Buna göre daha önce sadece lisans mezunu adayların başvuruda bulunabildiği Özel Harekat Polisi alımlarına artık lise ve üzerinde mezuniyete sahip tüm adaylar başvuruda bulunabilecek.

ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMLARINDA KPSS ŞARTI NEDEN KALDIRILDI?

Özel Harekat Polisi olmak isteyen tüm adayları yakından ilgilendiren bir diğer değişiklik ise KPSS şartının aranmayabileceği maddesinin eklenmesi. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala , Neden KPSS Şartı Aranmıyor? şeklinde kendisine yöneltilen soruya  " Daha önceki alımlarımızda yeteri kadar başvuru alamadık, o yüzden KPSS şartını ve lisans şartını kaldırdık ama yaş ve askerlik şartımız bulunuyor" şeklinde yanıt vermişti. 


 
ADAYLAR MÜJDELİ HABER BEKLİYOR

Bir kaç gün önce süpriz bir değişiklikle İçişleri Bakanlığı'na getirilen Süleyman Soylu konu ile ilgili net bir açıklama henüz yapmadı. Adaylar Özel Harekat Polisi alımıyla ilgili süreci ve detayları merak ediyor, özellikle kadın özel harekat polisi alımı olacak mı? bu konuda hala net bir açıklama gelmedi. Gelişmelerden haberdar olabilmek için kamu haberlerinin merkezi kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını hemen şimdi ücretsiz indirin.

Kaynak: Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim