Öğretmen Diyarı

KYK Taban Puanları Kaç? KYK Sözlü Sınavında Adaylara Neler Sorulabilir?
 KYK Taban Puanları Kaç? KYK Sözlü Sınavında Adaylara Neler Sorulabilir? Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yapılacak olan 1403 personel alımına ilişkin başvurular ve sınav süreci tamamlanmış, sözlü sınava girecek olan adayların listesi de yayımlanmıştı. Sözlü sınava katılacak aday listesine ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ. KYK Taban Puanları Kaç, Kimler Hangi Puanla Yerleşebilir ? Kredi ve Yurtlar Kurumu' nun daha önce yaptığı yüksek miktarlardaki alımları sonucu yayımlanan taban puanlarını ele alıyor olacağız. kpsscafe.com.tr adresi olarak birinci elden en güncel verilerle sözlü sınava katılacak adaylara yardımcı olmak için buradayız. İşte geçmiş yıllarda bazı illerimizde belirlenmiş KYK personel alımı sonuçları kapsamında bize rehber olabilecek önceki yılın iletilen taban puanları... 


KYK Sözlü Sınav Sorularında, Adaylara Neler Sorulabilir? Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı 2016 sonuçları açıklandı, adaylar arasından sözlü sınava katılacakların listesi belli oldu. Peki sözlü sınava katılacak olan adaylara, KYK Sözlü sınav sorularında neler sorulabilir ? Memur alımı için uygulanan sözlü sınavda adaylara sorulabilecek sorular aşağıdadır. Konu Başlıkları ile sözlü sınavda sorulacakları ele alırsak aşağıdakileri söylemek mümkündür. Kuruma alınacak olan personellere sözlü sınavda; kurumlarla alakalı soruların yanı sıra, bakanlar ve bakanlıkların faaliyetleriyle alakalı sorular gelebileceği düşünülüyor. Güncel konular: Gündem, güncel medya, Türk Tarihi ve Osmanlı Tarihine yönelik sorular ağırlıklı olmak üzere Cumhuriyet Tarihi ve meydana gelen olaylar etrafında çerçevelendirmiş sorular sorulabilir.
Türkiye tarihi, AB Zirvesi ve Süreci gelebilecek diğer soruların konu başlıkları olarak düşünülüyor. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda sorulabilecek olan sorulara örnek olarak da kurum sınavlarından tecrübeli adaylar tarafından  ünlü şairler, edebiyat eserleri ve önemli şiirlerin bilgisine veya detaylarına yönelik sorular yönetilebilir şeklinde ifade edilmekteydi. Daha önce sorulmuş sorulara bakacak olursak da aşağıdakileri örnek verebiliriz. - TBMM ve Bütçe Kanunu ?
- Mahalli idarelerin merkezi otoriteyi sarsmadan denetlenmelerine ne ad verilmektedir? - Altın palmiye ödülü alan film hangisidir? - İlk çocuk şairi kimdir? - Ateşin kullanıldığı tarih nedir? - Yurtdışında bir banka kurulacak olsaydı, Türkiye' de hangi kurumdan izin alınması gerekmekteydi? - Telif hakkı nedir? - Büyükşehir belediyelerimizden en küçüğü hangisidir ? - Hz. Muhammed' in hayatını anlatan kitaba ne denilmektedir? - İşinizi mi seçersiniz, eşinizi mi? - Belirtilen kitabın yazarı kimdir? (Sonsuz nur) - Cumhurbaşkanlarının sırayla sayınız - Dağlar kıyıya paralel uzanırsa ne olur ? - İstiklal Marşı kaç yılında yazılmıştır? - Kardeşlerinizin kavga etmesi halinde sergileyeceğiniz davranış ne olur? - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri kimledir? 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim