Öğretmen Diyarı

Kurban Bayramı öncesi pazarda sahte para uyası yapıldı

Rize'nin Çayeli İlçe Kaymakamı Turgay Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri hayvan pazarına giderek kurbanlık hayvan sahiplerini sahte paraya karşı uyardı.Kaymakam Turgay Ünsal burada yaptığı...Rize'nin Çayeli İlçe Kaymakamı Turgay Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri hayvan pazarına giderek kurbanlık hayvan sahiplerini sahte paraya karşı uyardı.

Kaymakam Turgay Ünsal burada yaptığı açıklamada, pazar yerlerini gezdiklerini halkı sahte para konusunda uyardıklarını söyledi. Çevre il ve ilçeden satıcı ve alıcıların yoğun olduğu yerlerden birinin hayvan pazarı olduğunu aktaran Ünsal, vatandaşları hırsızlık, dolandırıcılık ve hayvan alım satımında kullanılan sahte ve değeri olmayan paralara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Kaymakam Ünsal, daha sonra büyükbaş hayvan sahipleriyle sohbet ederek, alım-satım fiyatları ve piyasa hakkında bilgi aldı.

Pazarda bulunan hayvanların kulak küpelerinin bulunup bulunmadığını da kontrol eden Kaymakam Ünsal, kurbanlık hayvan alan vatandaşlara kulak küpesi ve hayvan kimlik belgesi bulunmayan hayvanları almamaları konusunda uyardı. Ünsal, pazar kontrollerinin bayram öncesi ve bayram süresince İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce görevlendirilen veteriner hekimlerce yürütüleceğini vurguladı.

llçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Salih Çiçek de, kurbanlık hayvan sahiplerine cebinden 2 adet 50 TL, 1 adet 20 TL çıkarıp, güvenlik özelliği bulunan yerleri göstererek sahte olup olmadığını anlattı. Hayvan sahiplerinin emeklerinin boşa gitmemesi için sahte para konusunda dikkatli olmalarını isteyen Asayiş Büro Amiri Çiçek, “Mutlaka, hayvan sahipleri müşterilerini pazarlıktan sonra ikramlarını yapıp, dinlendirdiği sırada aldıkları parayı kontrol etmeli. Para özelliklerini elle ve gözle kontrol edip, öyle ceplerine koymalı. Ekiplerimiz, Kurban Bayramı’na kadar hayvan pazarlarında sahte para denetimleri yapacaklar.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim