Öğretmen Diyarı

 küçük Gizem\'in öldürülmesi olayında yeni detaylar ortaya çıktı.

ADANA'da geçen pazar günü ortadan kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in sabaha karşı cesedi bulundu. Minik Gizem'in bıçakla işkence edildikten sonra, boğularak öldürüldüğü, cesedinin de yakıldığı belirlendi. Cinayeti minik Gizem'in ablasıyla evlenmesine izin verilmeyen akrabaları 20 yaşındaki S.A.'nın intikam için işlediği belirlendi. S.A.'nın şüphe çekmemek için aileyle birlikte arama çalışmalarına da katıldığı ortaya çıktı.

GİZEM'İN KATİL ZANLISINA YOĞUN KORUMA: İŞTE FOTOĞRAFLAR...

İNTİKAM İÇİN YAPMIŞ

Hunharca işlenen cinayetin şüphelisi S.A.'nın Gizem'in ablası Gamze'yle evlenmek istediği, ailenin buna ısrarla karşı çıkması üzerine öfkeye kapılıp, intikam amaçlı minik kızı kaçırıp, öldürdüğü öğrenildi. Polis, cinayet şüphelisi S.A.'nın şüphe çekmemek için cinayetten sonra evde kıyafetini değiştirip aileyle birlikte arama çalışmalarına da katıldığı detayına ulaştı.
41 AVUKAT KATİL ZANLISINI SAVUNMADI

Öte yandan Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, katil zanlısı S.A. için Baro'dan avukat talep edildiğini, 41 avukatın katil zanlısını savunmak istemediğini açıkladı. Çıtırık, bunun üzerine zorunlu olarak Baro Yönetim Kurulu üyesi avukat Ahmet Faruk Ulaş'ın, katil zanlısının sorgusuna katıldığını bildirdi.

 

ÇELİK YELEK GİYDİRİLDİ, 100 POLİS TARAFINDAN KORUNDU

6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan ve bir sitede özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki S.A.'nın sorgusu tamamlandı. Adana Barosu'ndan görevlendirilen avukat nezaretinde ifade veren S.A., geniş güvenlik önlemleri altında Adana Emniyet Müdürlüğü'nden çıkartıldı. Çelik yelekli olarak zırhlı araca bindirilen cinayet şüphelisi, olası linç girişimine karşı toplam 100 polis tarafından korundu.

SALDIRMAK İSTEYENLER OLDU

Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen S.A., araca bindirilirken çevrede toplananlar da tepki gösterdi. "Böylelerini asmak gerek, hükümet her türlü kanunu çıkartıyor, bu gibi adamlar için idam kararını da çıkartsınlar" diye bağırarak S.A.'ya saldırmak isteyenleri polisler engelledi. 
Cinayet şüphelisi S.A., daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Adana Adliyesi'ne getirilip, cezaevi araçlarının giriş çıkış yaptığı kapından binaya alındı. Adliye çevresinde polis zırhlı araçlarla güvenlik önlemi aldı.

cumhuriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim