Öğretmen Diyarı

Kredi kartı kullananlar dikkat !Bankalar, tüketicileri çileden çıkaran uygulamalarına ’’Şüpheli işlem bildirme ücreti"ni ekledi. Şikayetvar’ın haberine göre kredi kartından yapılan harcama için çağrı merkezi kayıp/çalıntı bölümünü arayan Aylin Ç.’den banka 20 lira ücret aldı. 

Vatandaşlardan para almak için her yolu deneyen bankalar, türlü ücretler icat ediyor. Tüketiciden 60 kalem işlemden ücret alan bankalar, bunlara yenilerini ekliyor. İstanbul'dan Aylin Ç'nin gönderdiği şikayet e göre ise son icat, 'Şüpheli işlem bildirme ücreti'oldu.

"İtiraz Edilen Para Miktarı 40 Lira, Kesilen Ücret 20 Lira"

Tüketici kredi kartından yapılan bir harcama için bankanın çağrı merkezini arayarak kayıp çalıntı bölümünden şüpheli işlem kısmına bağlandı. Gerekli sorgulamayı yaptıktan sonra kart ekstresi geldiğinde yapılan işlem için bankanın 20 lira ücret aldığını gören müşteri şok oldu.

Çağrı merkezi tarafından hiçbir bilgilendirme yapılmadan ücret kesilmesine tepki gösteren Aylin Ç. şikayetini şöyle anlattı:

"Geçtiğimiz günlerde kartımdan yaptığım bir harcama için şüpheli işlem bildiriminde bulundum. Bunun için kayıp çalıntı /şüpheli işlem kısmından temsilciye bağlandım ve bunun için banka benden 20 TL para kesti."

Haberin detayları için: http://
www.sikayethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol