Öğretmen Diyarı

KPSS’de 100 kişiye ‘haksız maaş’ davası
Kaynak:  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA- Hürriyet
2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndaki (KPSS) kopya iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada dördüncü iddianame hazırlandı.

Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman’ın 100 şüpheli hakkında açtığı yeni davada, şüphelilerin soruları önceden elde ederek kamu görevine atandığı ve haksız maaş aldıkları belirtildi. İddianamede, bir dönem Gülen Cemaati’nin içinde kalan ve ÖSYM’de bir süre çalışan bir tanığın ifadesine de yer verildi. Tanık M.A.K. ifadesinde, ÖSYM’nin en stratejik birimi olan Bilgi Güvenliği Daire Başkanlığı’nın cemaat mensuplarının kontrolünde olduğunu iddia etti.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, soruların önceden, sınava giren birçok adaya örgütlü bir şekilde ulaştırıldığı, şüphelilerin birlikte hareket ettikleri, bu birlik ve beraberliğin tesadüflerden ibaret olmadığı belirtildi. İddianamede şüphelilerin tek tek değerlendirilmesi de yapılırken “Şüphelilerin ve iptal edilmeyen ancak sorularını ele geçirdikleri Genel Yetenek-Genel Kültür alanı puanı ile kamu görevine atanarak haksız maaş alıp eylemlerine zincirleme suç olarak devam ettikleri anlaşılmıştır” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim